Iğdır Bursa Otobüs Bileti

Iğdır Bursa Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Iğdır’dan Bursa’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

İznik, Bursa’nın Tarih Hazinesi

ÇANDARLI HAYRETTİN PAŞA TÜRBESİ:İznik surları dışında, Lefke kapısının 200 m. doğusundadır. Türbede I. Murat’ın sadrazamı Çandarlı Kara Halil Hayrettin Paşa (1305-1387) ile oğlu Sadrazam Çandarlı Ali Paşa (Öl. 1410)’ya ait sandukalar bulunmaktadır. 1922’de türbeyi Yunanlılar yıkmışlardı, onarılmıştır. Kesme taş ve tuğla karışımı duvarlı, kare planlı, iki kubbeli, iki odalı olup doğudaki odada sadrazamlar, batıdaki odada soyundan gelenler gömülüdür.
ÇANDARLI İBRAHİM PAŞA TÜRBESİ:Şehrin doğusunda, Lefke Kapısının iç kısmındadır. Türbede bulunan beş sanduka Çandarlı Halil Paşanın oğlu Sadrazam Çandarlı İbrahim Paşa (Öl. 1427), oğlu Hayrettin Paşa, kızları Fatma ve Saide Hatunlar ile Çandarlı Ali Paşa’ya aittir.

Iğdır Bursa otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Iğdır Bursa otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Iğdır’dan Bursa’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Iğdır Bursa otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bursa’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Iğdır Bursa Seferleri
Iğdır Bursa Otobüs Firmaları