İstanbul Adıyaman Otobüs Bileti

İstanbul Adıyaman Otobüs Bileti

İstanbul Adıyaman otobüs firmaları içinden otobüs bileti almak, bilet fiyatlarını ve sefer saatlerini öğrenmek için www.tikobilet.com sitemizde arama yapmanız yeterlidir.

Adıyaman Ünal Turizm

Kahta Petrol Turizm İstanbul Adıyaman Telefon Numaraları

  • Kahta Petrol Harem Otogarı Tel No 0216 391 13 71
  • Kahta Petrol Esenler Otogarı İletişim Numarası 0212 658 34 02
  • Kahta Petrol Kahta Otogarı İrtibat No 0416 725 72 39

İstanbul’dan Adıyaman’a Giden Otobüs Firmaları

Adıyaman Gülaras Turizm

Semerkand Haşemi Turizm İstanbul Adıyaman Telefon Numaraları

  • Semerkand Haşemi Harem Otogarı Şubesi 0216 495 05 63
  • Semerkand Haşemi Harem Gsm Şubesi 0532 569 63 41
  • Semerkand Haşemi Esenler Otogarı Şubesi 0212 658 28 56 – 57
  • Semerkand Haşemi Esenler Gsm Şubesi 0532 563 49 93
  • Semerkand Haşemi Menzil Otogarı Şubesi 0416 745 80 14
  • Semerkand Haşemi Adıyaman Otogarı Şubesi 0416 214 81 00

Adıyaman otobüs bileti için www.tikobilet.com’de arama yapınız. İstanbul’dan Adıyaman’a giden otobüs firmaları telefon numaralarını kullanarak da uzaktan işlem yapabilirsiniz.

İstanbul Adıyaman Otobüs Bileti

İstanbul Adıyaman otobüs bileti almak veya İstanbul Adıyaman otobüs firmaları,seferleri ve bilet fiyatları bilgileri için doğru yerdesiniz!

İstanbul Adıyaman Otobüs Firmaları

Derik Kalesi, Cendere köprüsü sonrasındaki Sincik yolu üzerinde Datgeli köyü yakınlarında 1400 metre rakımda bir tepenin üzerine kurulmuştur. M.S. 70’lerde Romalıların inşa ettiği içerisinde büyük bir tapınak barındıran bu kale 300’lere kadar kullanıldığı düşünülmektedir. Kutsal alan kabul edilen bu kalenin hemen yakınında ise Kommagene döneminde inşa edilmiş Temenos’un kalıntıları bulunmaktadır.

Perre Antik Kenti, Adıyaman’ın kent merkezine 5 kilometre uzaklıktadır. Kuyucak köyü yolu üzerinde Pirin köyündeki kalıntılar 200 civarındaki kaya mezarını ve yerleşim yerlerini barındırır. Antik çağdan kalmış olan bu nekropol ve çevresinde bulunan Kommageneliler o dönemde önemli bir yerleşim merkezi olup, aslen Romalılar döneminde gelişmiş bir yerdir. Girişlerinde kabartma süslemelerine rastlanan, birbirine geçişleri bulunan içerisinde lahitler yerleştirilmiş kayalar oyularak yapılan mezar odaları biçimindeki kalıntılardır.

Adıyaman’a 55 kilometre uzaklıkta olan Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüsü’nün kuzeydoğusunda yer almaktadır. Kahta çayının en çok daraldığı bölgesinden iki ana kayanın üzerinde 92 tane iri kesme taştan yapılan, büyük kemer ve doğu kısmında küçük tali kemerden oluşan bir köprüdür.

Roma dönemine ait olan Göksu Kızılin Köprüsü, Gümüşkaya köyüyle Ağcin köyü arasındadır. Göksu çayının daraldığı kesimde zemin üzerine inşa edilmiştir. Orta kemerdeki hasar dışında sağlamlığını korumaktadır.

Altınlı Köprüsü, büyük bir kemere sahip ve kademeli olarak küçülen üç kemeri daha mevcuttur. Bu köprünün özelliği köprü taşları sıkıştırma usulüyle harç kullanılmadan yapılmıştır.

Popüler İstanbul Adıyaman Seferleri
İstanbul Adıyaman Otobüs Firmaları