İstanbul Bitlis Otobüs Bileti

İstanbul Bitlis Otobüs Bileti

İstanbul Bitlis otobüs firmaları içinden otobüs bileti almak, bilet fiyatlarını ve sefer saatlerini öğrenmek için www.tikobilet.com sitemizde arama yapmanız yeterlidir.

Bitlis Taç Turizm İstanbul Otobüs Bileti İçin iletişim Numaraları

  • Bitlis Taç Turizm Harem Otogarı 444 13 13
  • Bitlis Taç Esenler Otogarı 0212 658 13 13
  • Bitlis Taç Bitlis Otogarı 0434 226 95 00

Vangölü Turizm

İstanbul’dan Bitlis’e Giden Otobüs Firmaları

Best Van

Bitlis otobüs bileti için www.tikobilet.com’de arama yapınız. İstanbul’dan Bitlis’e giden otobüs firmaları telefon numaralarını kullanarak da uzaktan işlem yapabilirsiniz.

İstanbul Bitlis Otobüs Bileti

İstanbul Bitlis Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve İstanbul’dan Bitlis’e Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Bitlis, Doğu Anadolu’nun en dağlık bölgesinde uzanır. Denizden yüksekliği 1600 metreye yaklaşır. Kış, uzun sürer. Yaz, kısa ve kuraktır. Toprağı, tarımdan ziyade hayvancılığa elverişlidir. Sürüler, genellikle koyun ve kıl keçisinden meydana gelir.

Bitlis’te tarıma ayrılan arazi, toplam arazinin yüzde 7 si kadardır. Buna rağmen, tarım ürünleri arasında buğday ve dan ekimi gelişmiştir. Ayrıca, “Virginia” tipi, kokulu tütünleri ünlüdür. Ankara balından sonra, ülkemizin en iyi cins balı Bitlis’tedir. Ahlat dolayında yetişen ve Ahlat armudu olarak tanınan sulu ve tatlı armutlar, yurdumuzun her yanında büyük rağbet görür.

Ağrı dağından sonra Türkiye’nin ikinci yüksek dağı olan Süphan dağı, Bitlis sınırlarıyla kucaklaşır. Süphan dağının yüksekliği 4.434 metredir.

Bitlis’te diğer önemli dağlar, ilin güneybatısında uzanan Bitlis dağları, ilin batı yarısında bulunan Haçreş dağları ve Siirt’te düğümlenen Sason dağlarıdır.

İstanbul’dan Bitlis’e Giden Otobüs Firmaları

İstanbul Bitlis Otobüs Seferleri

  • En Ucuz İstanbul Bitlis Otobüs Bileti Fiyatları 83 TL’dir.
  • Yolculuk süresi 19 saattir.
  • 2 şehir arası uzaklık 1497 kilometredir.
  • Her gün ortalama 3 otobüs seferi düzenlenmektedir
  • En çok sefer yapan otobüs firması Vangölü Turizm’dir.

İstanbul Bitlis otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz İstanbul Bitlis otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem İstanbul’dan Bitlis’e giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun İstanbul Bitlis otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bitlis’e yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler İstanbul Bitlis Seferleri
İstanbul Bitlis Otobüs Firmaları