İstanbul Erzurum Otobüs Bileti

İstanbul Erzurum Otobüs Bileti

İstanbul Erzurum otobüs firmaları içinden otobüs bileti almak, bilet fiyatlarını ve sefer saatlerini öğrenmek için www.tikobilet.com sitemizde arama yapmanız yeterlidir.

Dadaş Turizm

Esadaş Turizm

Palandöken Seyahat Erzurum İstanbul Otobüs Bileti İrtibat Numaraları

 • Palandöken Seyahat Harem Otogarı Şubesi İritbat 0216 342 84 90
 • Palandöken Seyahat Erzurum Otogarı Şubesi 0442 234 59 7

İstanbul’dan Erzurum’a Giden Otobüs Firmaları

Iğdırlı Turizm

Kars Kalesi Turizm İstanbul Erzurum Telefon Numaraları

 • Kars Kalesi Turizm Harem Otogarı Şubesi İritbat 0216 334 78 74
 • Kars Kalesi Turizm Erzurum Otogarı Şubesi 0442 234 44 12

Metro Turizm

İstanbul otobüs firmaları için www.tikobilet.com’de arama yapınız. İstanbul’dan Erzurum’a giden otobüs firmaları telefon numaralarını kullanarak da uzaktan işlem yapabilirsiniz.

İstanbul Erzurum Otobüs Bileti

İstanbul Erzurum Otobüs Bileti, Seferleri, Bilet Fiyatları ve İstanbul’dan Erzurum’a Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

İstanbul uzun süre imparatorluklara başkentlik yapmış bir kenttir. Devlet idaresinde bulunan meşhur kişilerin oturduğu görkemli lüks yapılara saray denir. Saraylar devrin özelliklerini yansıtan tarihi binalardır. İstanbul’da Bizans ve Osmanlı eseri çok sayıda saray yapılmıştır. Bunların bir kısmı bozularak tarihi kalıntı olarak gözükmektedir. Halen özelliğini ve güzelliğini koruyan saraylar vardır. Bunlar sırası ile Topkapı Sarayı, Yıldız Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Beykoz, Aynalıkavak ve Göksu Kasrı gibi binalardır.

Şimdi bunlardan birkaçı hakkında bilgi edinmeye çalışalım.

Topkapı Sarayı: İstanbul ili Eminönü ilçesi Sarayburnu semtinde yer almıştır. 1466-1478 yılları arasında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmıştır. Tek bir bina halinde olmayan saray zaman zaman yapılan köşklerin katılması ile büyüyüp gelişmiştir. Saray’da Çinili Köşk, Bağdat Köşkü, İtfaiye Köşkü, Alay Köşkü, Mecidiye Köşkü, Paşa Köşkü gibi köşkler birbirini takip etmektedir. Değerli eseri antika eşyalarla dolu bulunan bu saray halen müze olarak kullanılmaktadır.

Dolmabahçe Sarayı: Trakya yakası Boğaziçi’nde Beşiktaş ilçesi ile Kabataş semti arasında yer alır. 1853 yılında Sultan Abdülmecit tarafından Balyan Kalfa’ya yaptırılmıştır. İnönü Stadyumunun bulunduğu yerin toprakları denize doldurularak elde edilen bahçeye Dolmabahçe adı verildi. Bu bahçeye yapılan sarayda adını buradan aldı. Dolmabahçe Sarayı altı yüz metre uzunluğunda mermer rıhtım üzerine kurulmuştur. Saray içinde sekiz büyük salon, 200’den fazla oda vardır. Geniş bir alanı kaplayan sarayın merasim, selamlık, hünkar, harem, veliaht ve valide daireleri adını taşıyan bölümleri bulunur. Sarayın içi Fransız ve İtalyan ressamlar tarafından süslenmiştir. Saray içinde çok kıymetli eşyalar vardır. Kraliçe Viktorya’nın 4500 kilo ağırlığındaki armağanı 750 ampullü avize bu saraydadır. Atatürk’ün son hasta günleri bu sarayda geçmiştir. Ata sarayın 71 numaralı odasında tedavi görürken 10 Kasım 1938 yılında saat dokuzu beş geçe hayata gözlerini kapamıştır.

İstanbul’dan Erzurum’a Giden Otobüs Firmaları

 • Esadaş Turizm
 • Dadaş Turizm
 • Zaman Turizm
 • Van Gölü Turizm
 • Palandöken Seyahat

İstanbul Erzurum Arasındaki Genel Bilgiler

 • En Ucuz İstanbul Erzurum Otobüs Bileti Fiyatları 74 TL’dir.
 • Yolculuk süresi 16 saattir.
 • 2 şehir arası uzaklık 1232 kilometredir.
 • Her gün ortalama 10 otobüs seferi düzenlenmektedir
 • En çok sefer yapan otobüs firması Esadaş Turizm’dir.
İstanbul Erzurum otobüs bileti için tikobilet.com’yi tercih edin, paranızı çöpe atmayın!
Popüler İstanbul Erzurum Seferleri
İstanbul Erzurum Otobüs Firmaları