İstanbul Karaman Otobüs Bileti

İstanbul Karaman otobüs firmaları içinden otobüs bileti almak, bilet fiyatlarını ve sefer saatlerini öğrenmek için www.tikobilet.com sitemizde arama yapmanız yeterlidir.

Kontur Turizm İstanbul Karaman Otobüs Bileti İçin İrtibat No

 • Kontur Turizm Harem Otogarı 0216 343 27 27
 • Kontur Turizm Esenler Otogarı 0212 658 03 38

  Özkaymak Turizm İstanbul Karaman Otobüs Bileti İçin Tel No

 • Özkaymak Turizm Alibeyköy 0212 627 34 42
 • Özkaymak Turizm Esenler Otogarı 0212 658 04 75 – 76
 • Özkaymak Turizm Karaman Otogarı 0338 213 46 42

İstanbul’dan Karaman’a Giden Otobüs Firmaları

Lüks Karaman Seyahat Karaman  İstanbul Otobüs Bilet Fiyatları İçin İletişim No

 • Karaman Otogarı 0338 214 92 03
 • Konya Otogarı 0332 353 19 53

İstanbul Karaman Metro Turizm Otobüs Bileti Fiyatları İçin Tel No

 • Metro Turizm Harem Otogarı 0216 391 81 31
 • Metro Turizm Alibeyköy Tesis 0212 625 17 34
 • Metro Turizm Karaman Otogarı 0338 213 19 19

Karaman otobüs firmaları için www.tikobilet.com’de arama yapınız. İstanbul’dan Karaman’a giden otobüs firmaları telefon numaralarını kullanarak da uzaktan işlem yapabilirsiniz.

İstanbul Karaman Otobüs Bileti

İstanbul Karaman Otobüs Bileti, Seferleri, Bilet Fiyatları ve İstanbul’dan Karaman’a Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Konya’nın 100 Km. güney doğusundadır. Karamanoğulları Devletinin başşehri olarak XIV. yüzyılda mühim rol oynamıştır. Kasabada bulunan eserler, Karamanoğulları taş oymacılığı sanatının inceliğine sahiptir.

 1. a) Karaman Kalesi – Selçuklular tarafından on sekizinci yüzyılda yapılmıştır. Karamanoğulları devrinde 1356 yılında onarılmıştır. Evvelce şehri baştanbaşa çevreleyen bir dış kale ve içinde orta kale mevcuttu, Fakat bugün sadece iç kale ayaktadır. Orta kaleden kalmış birkaç sur şurada burada görülebilir. İç kale bir tepe üzerinde olup duvarları oldukça sağlamdır.
 2. b) Hacıbeyler Camii – 1358 yılında. Karamanoğulları devrinde yapılmıştır. Tavanı çökmüş ise de, 1953 yılında tamir ettirilerek şehir kitaplığı haline getirilmiştir. Göz okşayıcı kemerleri vardır.
 3. c) Arapzade Camii – Karamanoğulları devrinde inşa ettirilmiştir. Ejder başlı olukları ve orijinal kemerleri dikkati çeker. Camiin batıdaki kapı ve çerçevesi güzel motiflerle süslüdür.
 4. d) Hatuniye Medresesi veya Nefise Sultan – Sultan I. Murat’ın kızı ve Karamanoğlu Alaaddin Beyin karısı Nefise Sultan tarafından 1382 de yaptırılmıştır. Çok güzel bir şekilde işlenmiş kapısının alt tarafı beyaz mermerden, üst tarafıysa sarımtrak kalker taşından yapılmış, iki yanında mukarnası yan nişler açılmıştır. Çatıya kadar uzanan ve bir yazı motifiyle süslü sivri kemer kapıyı çevrelemektedir. Karamanoğulları taş işçiliğinin en zengin örnekleri bu arada görülebilir. Medresenin içinde Nefise Hatun’un türbesi vardır. Türbenin ve kışlık dershanenin kapısı da çok zengin bir şekilde işlenmiştir.
 5. e) Karamanoğlu II. İbrahim Bey Külliyesi – Karamanoğlu II. İbrahim Bey tarafından Mescit, Medrese, Dar-ül Kur’a ve Tabhane olmak üzere 1433 tarihinde yapılmıştır.
 6. f) Dikbasan Camii – 1436 yılında Karamanoğulları devrinde yapılmıştır. Kemerli ince uzun bir yapıdır.
 7. g) Paşa Camii – XIV. yüzyılın sonlarında Karamanoğulları tarafından yapılmıştır. Giriş kısmı ve içindeki ahşap tezyinat çok güzeldir.
 8. h) Diğer eserler – Ağa Camii (XV. yüzyıl), Çelebi Camii, Yunus Emre Camii, Mader-i Mevlana Camii (1371), Karabaş Veli Külliyesi, Halil Efendi Sultan Külliyesi, Hoca Mahmut Darülhuffazı, Karamanoğlu Alaaddin Bey Türbesi.

İstanbul’dan Karaman’a Giden Otobüs Firmaları

 • Metro Turizm
 • Özkaymak Seyahat

İstanbul Karaman otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz İstanbul Karaman otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem İstanbul’dan Karaman’a giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun İstanbul Karaman otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Karaman’a yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler İstanbul Karaman Seferleri
İstanbul Karaman Otobüs Firmaları