İzmir Antalya Otobüs Bileti

İzmir Antalya Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve İzmir’den Antalya’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Ulaşım – Karayolu

Antalya’ya duble yollarla gelinir. Her ilden devamlı otobüs seferi olan Antalya; Adana’ya 556, Bursa’ya 547 Çanakkale’ye 730, Eskişehir’e 443 İstanbul’a 709, İzmir’e 510, Kayseri’ye 690, Malatya’ya 969 Samsun’a 852 km. uzaklıktadır. Denizden yüksekliği 10 metre kabul edilen Antalya kış’ın pek hissedilmediği, kar görülmeyen bölgemizdir. Yazları hem uzun hem de çok sıcak olur. 35 derece etrafında geçen yaz süresince, özellikle temmuz sonu ve ağustos ayında, 44-45 derecelik sıcaklık normal kabul edilir.

Genel Durum

Yağmur:Bahar mevsiminde az fakat sağanak şeklinde yağmur düşer. Yaz mevsiminde hemen hiç yağmaz.
Rüzgar:Genel olarak rüzgarsız yaz mevsimi geçer.
Deniz :Yaz aylarında ortalama su sıcaklığı 22 derecedir. Ağustos ayı sonlarında 30 dereceye kadar çıkar. Nisan başından kasım ayı sonuna kadar denize girilebilir.
Hava Durumu : Yılın 130-140 günü tam güneşli 180-190 günü az bulutlu ve sıcak 40-50 günü de kapalı ve yağışlı geçer.
Antalya Çevresinde Görülecek Yerler
Korkuteli: Yaz aylarında, sıcaktan bunalanlar Korkuteli ilçesinde tatlı bir serinlik bulacaklar. Ağaçlıklı alanları boldur. Özellikle elma bahçeleri görülmeye değer yeşillikler oluşturuyor. İlçenin 3 kilometre batısındaki Alaaddin Camii ve Sinanettin Medresesi göreceğiniz tarihi yapılar.
Serik:İl merkezine 39 kilometre uzaklıkta. Antalya sahillerinin hemen her mevsim denize girilebilen bölümü, Serik. Antalya yolu üzerinde kurulmuş olan Cumalı köyünün 10 kilometre güneyindeki Belek Plajı. Burada dinlenme tesisleri var ve deniz ürünlerini her zaman taze olarak bulmak mümkün.
Elge (Zerk) Harabeleri: Serik ilçesine 75 kilometre uzaklıkta yıkık bir dağ şehri. Surları, stadyumu, mabetleri, tiyatrosu, su yolu ve mezarları ile bu harabeleri görmek isterseniz, Serik-Taşağıl-Sarin-Beş-Konak-Kamyonlu (Oluk Köprüsü) yolundan Elge’ye, yeni adı ile Altınkaya köyüne ulaşırsınız.

İzmir Antalya otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz İzmir Antalya otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem İzmir’den Antalya’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun İzmir Antalya otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Antalya’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler İzmir Antalya Seferleri
İzmir Antalya Otobüs Firmaları