İzmir Aydın Otobüs Bileti

İzmir Aydın Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve İzmir’den Aydın’a Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Ulaşım Durumu: Muntazam karayolları ile komşu illere bağlıdır. Ankara – Afyon demiryolu Aydın’dan geçer. Denizyollarının da Kuşadası ilçesine uğrayan muntazam vapur seferleri vardır.

Milli Kıyafetler: Zeybek kıyafeti hakimdir.

Milli Oyunlar: Aydın zeybeği. Harmandalı, Sepetçioğlu, Tavas zeybeği. Çiftetelli.

Neleri Ünlü: İnce kabuklu, küçük çekirdekli, İçi süzme bal gibi inciriyle dünyada ünlüdür. Göklop, Sanlop ve Karayaprak başlıca incir cinsleridir. Burada incirin adına “yemiş” derler. Ayrıca Aydın’ın sabun ve dokuması da büyük önem taşır.

Kuşadası

İzmir’e 90, Aydın il merkezine 50 kilometre uzaklıkta. Ege Denizinin en güzel kıyılarına sahip olduğu gibi, kaplıcaları, çamur banyoları, tatil köyleri, dünyaca ünlü tarihi kalıntıları, el değmemiş ormanları ve renkli geceleri ile adeta bir cennet. Çarşı içindeki Kale Camii Kuşadası önünde bulunan Güvercin Adası’ndaki Küçük Ada Kalesi, Kuşadası İskelesi yakınında Öküz Ahmet Paşa Kervansarayı, görülecek tarihi kalıntı ve yapılar. Kuşadası’na, deniz kara ye demiryolu ile ulaşmak mümkün. İskenderun seferi yapan vapurlar buraya da uğrar. Trenle Selçuk’a kadar gelip oradan otobüs ve dolmuşla Kuşadası’na geçebilirsiniz. Uçakla İzmir’e gelip, buradan her gün hareket eden otobüs ve minibüslerle de gelebilirsiniz.
Kuşadası’nda Efes, Prien, Milet, Didim, Afrodisias, Nyssa, Hierapolis ve Bafa gölündeki Heracleiaya geziler düzenleniyor.
Kuşadası nefis plajları ile olduğu kadar, şifalı suları ile de ünlü. Venüs Çamuru çok eski çağlardan beri güzellik için kullanılıyor. Ayrıca Kuşadası ılıcası romatizmal ağrılar ve cilt hastalıkları için şifalı. Yeni İçme ve Eski İçme olarak adlandırılan içmeler de, mide, bağırsak ve böbrekler için yararlı.
Kuşadası hem kara, hem deniz avcılığını sevenler için ideal bir yer. Ada açıklarında karides ve ıstakoz dışında tüm deniz ürünlerini avlayabiliyorsunuz. Su altı sporları için bu sular çok elverişli. Ormanlarında da yabani domuz avlanabilir.
Kuşadası’nda akşamlar bir başka güzel. Deniz kıyısındaki lokantalarda yemeğinizi yedikten sonra gece yarılarına kadar diskoteklerinde dans edebilirsiniz. Hediyelik eşya satan dükkanlar geç saatlere kadar açık tutulur.
Bu turizm cennetinde her yıl, 8-11 Eylül tarihleri arasında Kuşadası Kültür Şenliği düzenlenmekte.

İzmir Aydın otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz İzmir Aydın otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem İzmir’den Aydın’a giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun İzmir Aydın otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Aydın’a yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler İzmir Aydın Seferleri
İzmir Aydın Otobüs Firmaları