İzmir Balıkesir Otobüs Bileti

İzmir Balıkesir Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve İzmir’den Balıkesir’e Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Balıkesir Çevresinde Görülecek Yerler
Bandırma, önemli limanlarımızdan biri. Kuzeydoğu ucundaki dünyaca ünlü “Kuş Cenneti” ile Manyas Gölü Bandırma’ya 12 kilometre uzaklıktadır. Burada pek çok türde kuş vardır. Mayıs ve temmuz ayları arasında en kalabalık günlerini yaşar. “Kuş Cenneti” milli park haline getirilmiştir. Bandırma’da Levent Plajı ve Atatürk Çamlığı, ilgi çeken yerlerdendir.
Erdek: Bandırma’ya 22 kilometre uzaklıktadır. Apostol ve Seyitgazi piknik yerleridir. Kizikos Harabeleri, Kirazlı Manastır, Zeytinli Ada, görülmeye değer tarihi eserler arasındadır. Geniş zeytinlikler Erdek’e zengin bir yeşil görünüm kazandırır. Çura mevkii de en güzel plaj bölgesidir. Erdek’ten Avşa ve Marmara Adası’na motor seferleri yapılır.
Gönen: Bandırma’ya 44 kilometre uzaklıktadır. Kaplıcaları ile ünlüdür. Bandırma-Çanakkale yolu üzerindedir. İstanbul’dan gemi ile Bandırma’ya, buradan karayolu ile Gönen’e gelebilirsiniz. Gönen Kaplıcaları, romatizma, cilt hastalıkları ve kadın hastalıkları ile müzmin nezle ve bronşite iyi gelir. Gönen’in 22 kilometre kuzeyinde Denizkent güzel kumsalı ve denizi ile ideal bir plaj bölgesidir.

Ünlü Kişileri
Hacı İlbey Osmanlı İmparatorluğunun kuruluş yıllarında büyük yararlıklar gösteren ünlü bir komutandır. 1363 yılında vefat etmiştir.
Şair Zati XVI. yüzyılda yaşayan divan şairlerimizdendir. Asıl adı ivaz olan Zati, kaside ve gazel türünde nefis eserler vermiştir.
Evrenos Bey Osmanlıların ünlü devlet adamlarındandır. 1317-1417 arasında tam yüz yıl yaşadığı bilinmektedir. Tarihte önemli yeri vardır.
Kurtdereli Bulgaristan’da doğan Kurtdereli Mehmet Pehlivan, hayatının en güzel çağlarını Balıkesir’de geçirmiş, 1869 da, 74 yaşında ölmüştür.
Ömer Seyfettin Türk edebiyatında çok önemli yeri bulunan ünlü hikayeci Ömer Seyfettin, 1887’de Gönen’de doğmuş, 33 yaşındayken, 1920’de vefat etmiştir.

İzmir Balıkesir otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz İzmir Balıkesir otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem İzmir’den Balıkesir’e giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun İzmir Balıkesir otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Balıkesir’e yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler İzmir Balıkesir Seferleri
İzmir Balıkesir Otobüs Firmaları