İzmir Konya Otobüs Bileti

İzmir Konya Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve İzmir’den Konya’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Nasıl Gidilir:Kara ve demiryolu ile ulaşılır. İstanbul’dan tren seferi var. Ankara, İstanbul ve İzmir’den otobüs seferleri yapılır. Pek çok ile düzgün karayolları ile bağlı olan Konya, Afyon’a 228, Ankara’ya 260, Adana’ya 348, Eskişehir’e 406, İzmir’e 549, Sivas’a 518, Zonguldak’a 528, İstanbul’a 672 kilometre uzaklıkta.
Kentin Özellikleri:Konya’nın, üzeri zarif işlemelerle süslü tahta kaşıkları çok ilgi görür. Örme keseler ve yün çoraplar da yöreye özgü özellikler taşır. Konya’nın yemeklerinden, etli pide en ünlüsüdür. İnce kesilmiş etin pide hamuru içinde pişmesi ile yapılır. Koyunun kaburga kısmı etlerinden yapılan fırın kebabı da çok lezzetlidir.
Konya’da Özel Günler:Konya’da 11-17 Aralık tarihleri arasında Mevlana Anma Törenleri düzenlenir. Dünyanın dört bir yanından gelen Mevlana hayranları, türbesini ziyaret eder, törenleri izlerler . Mayıs’ın 7’sİ ile 10’u arasında Türkiye Aşıklar Bayramı 26 Eylül’de Meram Bağları’nda Türkiye Gül Yarışmaları, 20-21 Haziran’da Türkiye Atlı Cirit Oyunları ve Rahvan At Yarışları 26 Eylül’de de Alaeddin Tepesi’ndeki belediye salonlarında Tarihi Konya yemekleri yarışması yapılır.
Gezilecek Yerler
1) Meram – Konya’ya 8 Km. mesafededir. Yeşilliği, suları, havasıyla şifa veren çok güzel bir dinlenme yeridir.
2) Aladağ – Konya’nın 50 Km. batısındadır. Çok güzel bir manzarası vardır.
3) Beyşehir Gölü – Konya’nın 95 Km. batısındadır. Göl ve çevresindeki tabiat güzellikleri buranın turistik bir mevki olmasını sağlamıştır. Gölden bol miktarda sazan çıkmaktadır.
4) Krater Gölü – Konya’nın 120 Km. doğusundadır. Çok güzel manzaralı bir yerdir.
5) Ilgın – Kaplıcalarıyla meşhurdur. Tarihi çok eskilere giden bir şifa yeridir.

İzmir Konya otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz İzmir Konya otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem İzmir’den Konya’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun İzmir Konya otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Konya’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler İzmir Konya Seferleri
İzmir Konya Otobüs Firmaları