İzmir Mersin Otobüs Bileti

İzmir Mersin Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve İzmir’den Mersin’e Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Gezilecek Yerler

Narlıkuyu Mağarası:Cennet Çukurunun 300 metre kadar batısındadır. Denizden yüksekliği 160 metredir. Dar bir boğazdan döne döne yükselen bir merdivene girilir. İç içe birkaç salondan meydana gelir. Beton yol yanılmış ve içerisi aydınlatılmıştır. Dikitler, kolonlar kumaş biçiminde desenleri olan kuşa benzer şekiller mağaraya ayrı bir güzellik verir.

Cennet Cehennem: Mersin-Silifke karayolunun kuzeyinde, Mersin’e 70 kilometre uzaklıkta. Su aşındırması ve çökme sonucu oluşan iki büyük obruk bu. Cennet obruğu 100 metre derinlikte, içinde bir kilise bulunan bir mağara. Buraya merdivenlerle inilebiliniyor. Zeminde bir yarıktan akan su, halk arasında şifalı kabul ediliyor. Cehennem obruğu daha dar ve dik. Duvarları yosun ve ağaçlarla kaplı, 120 metre derinlikte. Cennet-Cehenneme Mersin’den gidilebilir, ama Silifke’ye daha yakın. Karayolu asfalt olduğu için rahat bir yolculuk yaparak buraya ulaşabilirsiniz.

Eski Cami: 1870 yılında yapılmış Sultan Abdülaziz’in annesi Bezm-i Alem Valide Sultan vakfıdır.

Yeni Cami: Gümrük Rıhtımındadır. Abdülkadir Saydani adında bir hayırsever 1900 yılında yaptırmıştır.

Genel Durum

Yağmur: Kışın sik ve sürekli olan yağışlar yaz aylarında ara sıra sağanak halinde görülür. Yaz genellikle kurak geçer.

Deniz: Deniz suyunun sıcaklığı bütün yaz boyunca 22 dereceden aşağı inmez.

Rüzgar:Hafif olmakla beraber değişik yönlerden eser.

Hava Durumu: Yılın 110-120 günü tam güneşli 190-200 günü az bulutlu ve sıcak 40-50 günü de kapalı ve yağışlı geçer.

İzmir Mersin otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz İzmir Mersin otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem İzmir’den Mersin’e giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun İzmir Mersin otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Mersin’e yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler İzmir Mersin Seferleri
İzmir Mersin Otobüs Firmaları