İzmir Tekirdağ Otobüs Bileti

İzmir Tekirdağ Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve İzmir’den Tekirdağ’a Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Adı nereden gelir?

Bizans Derebeylerine Tekfur denirdi. Bizans devrinde, bizim Tekirdağ’ın da bir Tekfur’u vardı. Ama bu Tekfur, başka Tekfur’lara benzemezdi. Vaktiyle sürek avında koştururken, güzel bir ceylan vurmuştu. Olur ya, av bu… Gelgelelim, yaralı ceylanın kan revan içinde yuvasına koşup, yavrularım emzirirken can vermesi, yaşlı Tekfura çok dokunmuştu. Bu yüzden, Tekirdağ’ın kurulduğu dağda inzivaya çekildiği söylenir. Dağın adı, böylece Tekfur dağı kaldı. İşte o Tekfur dağı ve yöresindeki güzel kent, Türklere geçtikten sonra Tekirdağ oldu.

Ulaşım Durumu: İstanbul’dan İpsala sınır kapımıza uzanan geniş ve modern asfalt yol, Tekirdağ’ın içinden geçer. İl merkezini, komşu ilçelere bağlayan yollar da iyi ve bakımlıdır. İstanbul’dan Avrupa’ya uzanan demiryolu Çorlu ve Muratlı’dan geçer. Tekirdağ’ın güzel bir iskelesi vardır ,  Çanakkale surat postası, muayyen günlerde Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine uğrar.

İzmir Tekirdağ otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz İzmir Tekirdağ otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem İzmir’den Tekirdağ’a giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun İzmir Tekirdağ otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Tekirdağ’a yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler İzmir Tekirdağ Seferleri
İzmir Tekirdağ Otobüs Firmaları