Karabük Bursa Otobüs Bileti

Karabük Bursa Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Karabük’ten Bursa’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Bursa İznik’te Gezilecek Yerler

KOYMİSİS KİLİSESİ:Ş Bursa İznik’in güneydoğusundadır. 1065’te Bizanslılar yaptırmıştır. Kurtuluş Savaşında tamamı yıkılmıştır. Mermer döşemesi, duvarları, altı kubbesi ayakta durmaktadır. Dört fil ayağı üzerine altı kubbe ile örtülü olan bu kilisenin içi altın yaldızlı mozaik ve fresklerle süslüdür.
MAHMUT ÇELEBİ CAMİSİ:Ayasofya Camisi yakınında, Yenişehir kapısına giden yol üzerindedir. 1442’de n. Murad’m kaynı ve Sadrazam Çandarlı İbrahim Paşanın oğlu Mevlevi Mahmut Çelebi tarafından yaptırılmıştır. Kesme taş duvarlı, renkli sırlı tuğlalarla kuşak şeklinde süslü minareli ve yüksek kubbelidir.
ŞEYH KUTBEDDİN CAMİSİ:Yeşil Cami karşısındadır. Sadrazam Çandarlı İbrahim Paşa (Öl. 1427) tarafından yaptırılmıştır. Bitişiğindeki Şeyh Kut bettin (Öl. 1418)’e ait türbe yüzünden bu adı almıştır. Kurtuluş Savaşında Yunanlılar tarafından yakılıp yıkılan camilerdendir. Kapı ve duvarları ile şerefesi yıkık, minaresi ayaktadır.
YAKUP ÇELEBİ TÜRBESİ:Şehrin güneydoğusundadır. I. Murad’ın oğlu Yakup Çelebi (Öl. 1389) tarafından yaptırılmış küçük bir caminin yanındadır. Yıldırım Bayezıd tarafından öldürülen kardeşi Yakup Çelebi için yapılmıştır. Yazıtsız, dört ayak üzerine örtülü, etrafı açık bir türbedir.

Karabük Bursa otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Karabük Bursa otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Karabük’ten Bursa’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Karabük Bursa otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bursa’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Karabük Bursa Seferleri
Karabük Bursa Otobüs Firmaları