Karabük İstanbul Otobüs Bileti

Karabük İstanbul otobüs bileti tikobilet.com sitesinde

Karabük İstanbul otobüs bileti tikobilet.com sitesinde

Karabük İstanbul otobüs bileti fiyatları ve Karabük İstanbul otobüs seferleri ve saatleri için tikobilet.com sitemizde arama yapabilirsiniz.

Tarihi Yarımada’ya Eminönü meydanından giriyor ve buradan Tahtakale çarşısının sokaklarına, Sirkeci’ye, Gülhane’ye ve Sultanahmet’e doğru ilerliyorsunuz. İşte İstanbul! .. Neden mi böyle diyorum: Eski asırlarda her ne kadar başşehrin tamamına İstanbul denilse de, yukarıda belirttiğim gibi, gerçek İstanbul “payitaht” olan Yarımada, yani günümüzde Roma surları içinde kalan Fatih ilçesiydi. Galata, Eyüp ve Üsküdar, şehrin diğer yönetim bölgelerİsayılırdı ve bunların kadıları ayrıydı. Hatta hatırlarsınız belki, çocukluğumuzda bu bölgelerden birinde ikamet etmişsek, babalarımız “Hanım, öğle üzerİ ben bir İstanbul’ a ineyim” dediğinde biraz şaşardık bu söze. Fakat doğrusu buydu … İstanbul “Yarımada” idi! ..

Karabük İstanbul otobüs bileti fiyatları

Yarımada’dan gezilerinize başlamak, kente bağlılığınızı, keşfetme duygularınızı, heyecanınızı ve sevginizi şüphesiz kİkamçılayan bir girişim olacaktır. Ama burada hemen şu soruyu sorduğunuzu duyar gibİoluyorum: Yarımada’nın neresinden? Benim yanıtım da şöyle olurdu: Özellikle Eminönü meydanından! .. Önce Galata Köprüsü’nün bu taraftakİucunda şöyle bir durun, etrafı gözlemleyin, fotoğraflar çekin. Zira, çevre adeta bir “şark panayırı” gibidir. Oraya buraya seğirtenler, teknelerde hazırlanan nar gibİ kızarmış balıklarını, turşularını, tatlılarını kıyıda kurulmuş tenteler altındakİ sandalyelere oturup iştahla yiyenler, içenler, tam karşınızdaki Mısır Çarşısı’nın önünde biriken kalabalık, Yenİ Camİ avlusunun kıyısında kuşlara yem atanlar, oturanlar, gelip geçenler, yılan gibi kıvrılıp ilerleyen hızlı tramvaylar, korna sesleri, an kovanını andıran bir trafik yoğunluğu, iskeleye yanaşıp kalkan ve pervaneleriyle denizi bembeyaz köpürten şehir hatları vapurları, köprü altından bir girip bir çıkan yolcu motorları ve daha birçok görüntü, tek bir yere odaklanmanızı tamamen engelleyerek sizlerİ çılgın bir arenaya sürükler ve neredeyse başı­ nız döner. Ama, dudaklarınızda beliren tatlı bir tebessümle birlikte …

Karabük’den İstanbul’a giden otobüs firmaları bileti fiyatlarını tikobilet.com ile sorgulayınız.

Popüler Karabük İstanbul Seferleri
Karabük İstanbul Otobüs Firmaları