Karaman Bursa Otobüs Bileti

Karaman Bursa Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Karaman’dan Bursa’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

ÜFTADE TÜRBESİ:Hisar’da Üftade Camisinin sol yanındadır. 1580 yılında yapılmıştır. 1869 yılında Bursa Valisi Rıza Paşa tarafından onartılmıştır. Kapı üzerindeki ayrı mermer levhalar halinde bulunan 16 beyitlik yazıtta bu husus belirtilmiştir. İçersinde 19 tahta sanduka bulunmaktadır. Dört köşeli türbede üç sıra halinde bulunan sandukaların ilk sırasında sol baştaki ilk sanduka Şeyh Mehmet (ÖL 1698), ikinci sanduka Üftade oğlu Şeyh Mustafa (Öl. 1608), üçüncü sanduka Üftade oğlu Şeyh Mehmet (Öl. 1586), dördüncü tahta parmaklıkla çevrili sanduka Şeyh M. Muhiddin Üftade (1489-1580), beşinci sanduka Buharalı Şeyh Hayrettin (Öl. 1593) ile altıncı ve sağ baştaki sanduka Şeyh Mustafa (Öl. 1722) sandukalarıdır. İkinci ve üçüncü sıradaki diğer 13 sanduka soyundan gelenlere aittir.

Karaman Bursa otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Karaman Bursa otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Karaman’dan Bursa’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Karaman Bursa otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bursa’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Karaman Bursa Seferleri
Karaman Bursa Otobüs Firmaları