Kilis Kalkışlı Otobüs Seferleri
Kilis Hakkında

Kilis otobüs bileti, seferleri ve firmaları hakkında bilgiler bu yazımız içerisinde bulunmaktadır.  www.tikobilet.com bilet satış sitemiz sadece Kilis otobüs bileti değil yüzlerce il ve ilçenin otobüs biletlerini satmaktadır ve rezervasyon hizmeti vermektedir.

Kilis otobüs bileti satan otobüs firmaları

Kilis otobüs bileti satan otobüs firmaları www.tikobilet.com

Kilis otobüs bileti fiyatları

  • Gaziantep Kilis bilet fiyatı 25 tl
  • Kilis Adana online bilet 35 tl
  • Kilis İstanbul otobüs bileti fiyatı  90 tl
  • Ankara Kilis otobüs fiyatı 55 tl
  • İzmir Kilis otobüs biletleri fiyatları 77 tl

Kilis otobüs firmaları

Kilis alan kodu 348

Otobüs Firması

Telefonu

Otobüs Varış

ÇAYIRAĞASI TURİZM Merkez:  444 00 27 Kilis Otogar:  813 85 64-65/ 813 49 61-62 Adana,  Mersin,Ankara, Antalya, Balıkesir, İzmir,Bursa, Eskişehir,Kütahya,  Gaziantep, İstanbul,  Konya, Uşak
LÜKS SEV TUR  814 20 93 İslahiye, Kırıkhan, Osmaniye, Hatay, Adana, İskenderun
YEŞİL MUŞ OVASI SEYAHAT Kilis:  814 30 78 Liz,Gaziantep, Bingöl, Kahramanmaraş, Osmaniye, Erciş, Adana, Hasköy, Tarsus, Mersin, Malatya, Elazığ, Solhan, Muş, Varto, Korkut,  Bulanık, Malazgirt, Patnos

Kent, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisindedir.Kilis, iki büyük bölgemizin etkisinde oldukça kararsız bir iklime sahiptir. Batı, kuzey ve batıda Gaziantep ile komşudur, güney tarafında ise Suriye vardır. Gaziantep kentinden elli sekiz kilo metrelik uzaklıkta yer alan Kilis, Suriye giden önemli bir ana yol üzerindedir. Azez’i de aştıktan sonra bu yoldan Halep’e varılır.
Kent bilhassa damaklarda bıraktığı yemeklerinin tadıyla ünlenmiştir. En ünlü yemeklerin başında tava yemeği gelir, pekmezi dünyaca ünlüdür. Suriye’den on kilometre uzakta yer alan Kilis geçiş güzergahı üzerindedir ve pek çok kültürün etkileri kentte hissedilebilir. Yirmili yıllarda yirmi bini bulan kent nüfusu, yetmişlerde elli binlere, seksenlerde atmış bine, doksanlarda seksen beş bine kadar çıkmıştır. İl olmasına rağmen insan sayısında azalmalar olmuş ve iki binli yıllarda tekrar toplarla göstermiştir. Kent merkezi Resul Osman Dağının kenarında inşa edilmiştir, güney tarafında ise düz alanlara yayılmıştır. Kuzeyde yer alan yüksekliklerde kurumuş akarsular vardır.
Kentin güney alanlarında üzüm bağları ve zeytin ağaçları vardır, bu topraklar oldukça verimlidir. Buralarda ekonomi tarıma dayalı olarak sürdürülmektedir. Yüz ölçümü olarak yaklaşık bin beş yüz kilometre karelik alana yayılmıştır. İlçeleri 3 adettir: Polateli, Musabeyli ve Elbeyli. Merkeze bağlı olan Yavuzlu beldesi olduğunu söylemekte fayda var. Yüz otuz altı köyü vardır. Halep, Antep ve Kilis yaşam faaliyetleri açısından çok yakın kültürler sergilemektedirler.

Kilis Otobüs Firmaları

Kilis Otobüs Firmaları, Telefon Numaraları ve Kilis Otobüs Bileti tikobilet.com’de! En Ucuz Bilet Fiyatları İle Kilis’e Giden Otobüs Firmaları Burada!

Kilis Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

Alan kodu 0348

  • Çayırağası Turizm Kilis Tel No 444 00 27 – Otogar iletişim no : 813 85 64-65/ 813 49 61-62
  • Lüks Sev Tur Kilis Telefon Numarası :  814 20 93
  • Yeşil Muş Ovası Seyahat Kilis Telefon Numarası  814 30 78
Haritada Kilis