Kilis Bursa Otobüs Bileti

Kilis Bursa Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Kilis’ten Bursa’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

AYASOFYA CAMİSİ:Şehrin ortasında, dört yol kavşağındadır. IV. yüzyılda Bizans İmparatoru Justinianus tarafından yapılmıştır. İznik’in en büyük kilisesi 1331’de Orhangazi tarafından minare ve mihrap eklenerek camiye çevrilmiştir. 787’deki VII. Hıristiyanlık Konseyi bu kilisede toplanmıştır. İnce tuğla duvarlı, sonradan çıkarılmış renkli taban mozaikli olan bu caminin duvarları ile minarenin taban kısmı ayaktadır.
AYATİRİFON KİLİSESİ:Şehrin kuzeyinde ve İstanbul Kapısı güneyindedir. Bizans’ın son zamanlarında yapılmış bir kilisesidir. Batı-doğu yönünde uzayıp, taş ve tuğla karışımı duvarlı, haç şekilli planlıdır. Ortada dört sütun kemerlerle birleştirilmiştir.

Kilis Bursa otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Kilis Bursa otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Kilis’ten Bursa’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Kilis Bursa otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bursa’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Kilis Bursa Seferleri
Kilis Bursa Otobüs Firmaları