Kilis İstanbul Otobüs Bileti

Kilis İstanbul otobüs bileti Tikobilet.com sitesinde.

Kilis İstanbul otobüs bileti Tikobilet.com sitesinde.

Kilis İstanbul otobüs bileti fiyatları ve Kilis İstanbul otobüs seferleri ve saatleri için tikobilet.com sitemizde arama yapabilirsiniz.

Özel araçlarla Yarımada’ya girmek ise size sıkıntılı anlar yaşatabilir. Zira birçok yerde, Sirkeci, Sultanahmet, Laleli, Vezneciler gibi semtlerde bazı sokak ve caddeler araç trafiğine kapalıdır. Fatih merkez, Fener, Balat, Ayvansaray, Yavuzselim, Aksaray’ın kuzeyindeki Sofular, Horhor, İskenderpaşa, daha batıda Edirnekapısı, Karagümrük, surların iç kısmında Belgradkapı, Silivrikapı, Mevlanakapı, Şehremini, Kocamustafapaşa, Cerrahpaşa, Haseki, Davutpaşa, Yedikule gibi semtlerde hemen hemen bütün sokaklar “araç park yeri” olsa da, yine de buralarda arabanızı bırakmayıp uygun ve güzergahınıza yakın bir otoparka girmenizi öneririm. Böylelikle, aklınız aracınızda kalmaz ve o çevrelerde güven içinde dolanmanız mümkün olur. Ama bunun da şöyle bir aksi tarafı var; gezinizin sonunda park yerine bıraktığınız aracınıza ulaşmak için aynı hattı yeniden yürümeniz söz konusu olacağından, başka bir güzergaha harcayacağınız gücünüzü aynı yerlerde tüketmiş olursunuz. Artık Sirkeci istasyonundan banliyö trenleri çalışmıyor. Hatta bugünlerde, 1890 tarihli bu güzel istasyon binasının başka bir işlevde değerlendirilmesi söz konusu. Dolayısıyla pek çok Yarımada semtine kolayca ulaşma olanağı da bu yüzden ortadan kalkmış oldu. Bu durumda en ideal seçenek, toplu taşıma araçları; bunların içinde de en güzeli hızlı tramvay!.. Ama size bundan da ideal bir öneri sunayım: Yürümek! ..

Kilis İstanbul otobüs bileti fiyatları

İstanbul’u yaya gezmek, seçeneklerin en hoş ve en akıllıca olanı … Bir kere, daha doyurucu ve özgürce gözlemler yapılabiliyor. İnsan araca bağımlılıktan kurtuluyor. Varsın, uzun zaman alsın. İstanbul hep burada. Zaten ömür boyu gezmekle bitmez, bitmeyecek. .. Yürüme güzergahınızı seçtiğinizde, buraya yakın bir merkeze herhangi bir araçla gelip bundan sonraki zamanınızı sokaklarda kaybolarak geçirebilirsiniz. Küçük, kısa yolculuklarla o günün tadını doya doya çıkarın, dinlenme, yemek yeme anlarınızda notlar tutun ve gezi sonunda mutlaka sakin bir çay bahçesinde bir bardak çay içerek derin düşüncelere dalın. Empati duygularınızı geliştirmeye gayret ederek, içinde ömür sürdürdüğünüz zamandan sıyrılarak, o gördüğünüz eserlerin yapıldığı zamanlardaki  İstanbul’ da yaşadığınızı, eski insanların arasında olduğunuzu düşleyin. Böyle yaptığınızda İstanbul’ a karşı sevginizin giderek arttığını, bu koca tarihi şehrin “mıknatıs gücündeki tükenmez enerjisiyle” sizi içine biraz daha çektiğini fark edeceksiniz. Yöntem şu: Bu gezilerinizde çeşitli güzergahlar boyunca sürekli yürüyüp duracaksınız, fakat gördüğünüz eserler ve mekanlar hakkında sizlere pek fazla ayrıntı vermeyeceğim. Önceden de söylediğim gibi, ben burada sizlere bir “gezi yöntemi” sunmaya ve bu yörelerde neleri görüp tanıyacağınızı söylemeye çalışacağım. Çok daha ayrıntılı bilgileri başka eserlerden öğrenip keyfini çıkaracak ve bunun etkisiyle hiç şüphesiz ki yeniden yollara revan olacaksınız.

Kilis’den İstanbul’a giden otobüs firmaları bileti fiyatlarını tikobilet.com ile sorgulayınız.

Popüler Kilis İstanbul Seferleri
Kilis İstanbul Otobüs Firmaları