Kırklareli Bursa Otobüs Bileti

Kırklareli Bursa Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Kırklareli’den Bursa’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

GAZİ ORHAN CAMİSİ
Belediye ile Ulu Cami arasındadır. Orhan Gazi tarafından 1329 yılında yaptırılmıştır. 1413 yılında şehrin Karamanoğulları tarafından kuşatılması sırasında yakıldığı söylenir. I. Mehmed Çelebi’nin emri ve Bayezıd Paşanın yardımlarıyla yeniden 1417 yılında yaptırılmıştır. Bu camide Osmanlı ilk Şeyhülislâmı Molla Fenarî tarafından dersler verilmiştir. Birçok yangın ve yer sarsıntılarından zarar gören cami sonraları onarılmıştır.
Duvarları yontma taş ve tuğla karışımıdır. Planı ters T şeklindedir. Son cemaat yeri dört köşeli kalın altı sütun üzerine beş kubbe (yanlarda ikisi tonoz) ile örtülüdür. Soldaki tek şerefeli tuğladan minaresi yenidir Sekizgen kasnaklar üzerine oturan yüksek iki büyük kubbe ve ortadaki kubbenin iki tarafında birer basık ufak kubbe ile örtülüdür. Ortadaki kubbenin çapı 8,45 m., yüksekliği 16 m. dir. Mihraplı kısmın kubbesi daha büyük olduğu halde yüksekliği 13,50 m. dir. Pencereleri az olduğundan içerisi az aydınlıktır. Bahçesinde çinilerle süslü bir şadırvanı vardır.

Kırklareli Bursa otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Kırklareli Bursa otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Kırklareli’den Bursa’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Kırklareli Bursa otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bursa’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Kırklareli Bursa Seferleri
Kırklareli Bursa Otobüs Firmaları