Kırşehir Hakkında

Kırşehir otobüs bileti satın almak ve Kırşehir otobüs firmaları bileti fiyatları için Kırşehir otobüs bileti konusuna göz atınız!

tikobilet.com sitesine giriş yaptığınız anda sitemiz üzerinden en hızlı ve en güvenli bir şekilde Kırşehir otobüs biletinizi dilediğiniz en ucuz otobüs firmasından alabilirsiniz. Kırşehir ilimize ulaşım için karayolu tercih ediliyor. Yerköy’deki demir yolunun Kırşehir’e uzaklığı 68 Km’dir. Tuzköy’deki havaalanı ise 59 Km. uzaklıktadır. Bu ilin en dikkat çeken özelliklerinden birisi de merkezden tüm ilçelere asfalt yol olmasıdır. Yani merkez ile ilçeler arasında her mevsim ulaşım yapılabiliyor. Şehir merkezinden ilçelere seferler düzenleyen otobüs firmaları da bulunmaktadır.

Kırşehir ili, tipik bir karasal iklim bölgesidir. Yaz mevsimleri genellikle kurak iken kış mevsimleri genellikler karlı geçmektedir. Şehirdeki toprağın %58’ini tarım alanları oluşturuyor. Geriye kalan kısımda ormanlar ve meralardır. Kırşehir ilinin bitki örtüsü ile karasal iklimin etkisiyle bozkırdır. Bölgedeki halk, genellikle hayvancılık ve tarım işleri ile gelir elde etmektedir.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kırşehir’in önemli merkezleri; Kırşehir Müzesi, Cacabey Cami, Üçayak Kilisesi, Kuş Kalesi, Mucur Yeraltı Şehri, Ahi Evran Cami, Derefakılı Kilisesi, Keçi Kalesi,  Çağırkan Kale Höyük, Alaaddin Camii, Terme Kaplıcaları, Kesikköprü Kervansarayı, Merkez Kalehöyük, Kapucu Camii, Karakurt Kaplıcaları, Kızılırmak Havzası, Hashöyük, Aşıkpaşa Türbesi, Kalehöyük, Muhterem Hatun Türbesi’dir.

Kırşehir Otobüs Firmaları

·         Şanal Kırşehir Seyahat

·         Asya Tur

·         Siirt Petrol

·         Metro Turizm

·         Nevşehir Seyahat

Kırşehir’in Komşuları

·         Ankara

·         Nevşehir

·         Yozgat

·         Aksaray

·         Kırıkkale

Kırşehir’in İlçeleri

·         Akçakent

·         Akpınar

·         Boztepe

·         Çiçekdağı

·         Kaman

·         Mucur

 

Kırşehir otobüs bileti satın almak için tikobilet.com sitemizi kullandığınız için teşekkür ederiz.

Kırşehir Otobüs Firmaları

Kırşehir Otobüs Firmaları, Telefon Numaraları ve Kırşehir Otobüs Bileti tikobilet.com’de! En Ucuz Bilet Fiyatları İle Kırşehir’e Giden Otobüs Firmaları!

İç Anadolu’nun Orta Kızılırmak bölümünde, Göreme ve Nevşehir yolu üzerinde bulunuyor. Doğal güzellikleri ile uğrak yer niteliği kazanmıştır. Baharda bol yağış alan Kırşehir’de yaz ayları oldukça sıcak ve kurak geçer.

TARİHİ ESERLER: Kırşehir’de önemli tarihi eserler; Cacabey Medresesi, Aşıkpaşa Türbesi, Süleyman Tükmani Türbesi, Ahi Evran Camisi ve Türbesi, Melikgazi Kümbeti, Eflak Baba, Kalender Baba ve Fatma Hatun Kümbetleridir.

Aşağıdaki listeden Kırşehir’e giden otobüs firmaları bilgilerine erişebilir ve dilediğiniz firmadan Kırşehir otobüs bileti alımınızı online olarak yapabilirsiniz!

Kırşehir’e Giden Otobüs Firmaları

Adıyaman Gülaras Ak Turizm Aksu Turizm Kent Turizm
0386 444 00 38
Mermerler Turizm
0386 444 44 40
Metro Turizm Nevşehirliler Seyahat Siirt Petrol
Şanal Kırşehir Seyahat Yeşil Aksaray Turizm

 
DOĞAL GÜZELLİKLERİ: Mucur Yeraltı Şehri; Romalılardan kalma, dört katlı ilginç bir kenttir. Çevrede doğa güzellikleri pek çoktur. Seyfe Gölü yörenin eğlence ve dinlenme merkezidir. Mucur’un kuzeyinde Çayır Mevki de ağaçlıklı alanları ve buz gibi suyu ile rağbet gören bir yerdir.

Kırşehir’in içinde bulunan Terme Kaplıcası romatizma ve kalp hastalıkları için şifalıdır. Kırşehir’e 19 kilometre uzaklıktaki Karakurt Kaplıcası romatizma ve nevrite iyi geliyor. Kaplıcaya gelenler buradaki Kalender Baba Türbesi’ni de ziyaret eder. Yöredeki maden ocakları da görülmeye değerdir.

Hirfanlı Barajı Kırşehir’in en önemli piknik yeridir. Gölde sazan ve yayın balıkları avlanabiliyor. Çevresinde gazino ve lokantalar bulunuyor. Kırşehir’de baraj plajları da büyük ilgi görür. Şehre 24 kilometre uzaklıktaki Davul Ağıl ile 42 kilometre uzaklıkta Tokluman en güzel plajlarıdır. Kırşehir’de her yıl Eylül’ün ilk haftası Ahi Evran Esnaf Sanat ve Folklor Festivali yapılır. Kırşehir’in Kaman ilçesinde, yedi odalı oyma mağara Savcılı kasabasında Hamamönü Kaplıca ve Plajları, Ömerhacılı kasabasında Kızlar Kalesi, Hirfanlı’da Öküz Taşı diğer ilgi çekici yerlerdir.

NASIL GİDİLİR: Kırşehir’e karayolu ile ulaşılabilir. Otobüsle gidebilirsiniz. Kırşehir Nevşehir‘e 96, Kayseri’ye 134, Adana’ya 377, Bursa’ya 563, Antalya‘ya 682, Erzurum’a 766, İstanbul‘a 620, İzmir’e 758 kilometre uzaklıktadır. Yaz aylarında Kırşehir’den Nevşehir ve Ürgüp’e iç turlar düzenlenir.

ÖZELLİKLERİ: Kırşehir’de üzüm bağlarından en güzel mahsul alınır. Bu üzümlerden yapılan Kırşehir Pekmezi çok ünlüdür.

Kırşehir otobüs firmaları incelemenizi bitirdiyseniz yukarıdaki bilet arama motorumuz ile Kırşehir otobüs bileti araması yapabilir ve Kırşehir’e giden onlarca otobüs firması arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. İsterseniz Kırşehir otobüs firmaları telefon numaraları bilgileri ile Kırşehir otobüs şirketlerinin iletişim ve irtibat bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

Haritada Kırşehir