Konya Bursa Otobüs Bileti

Konya Bursa Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Konya’dan Bursa’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Doğa zenginliği ve spor olanakları : Özellikle Uludağ hem yaz hem de kış için bulunmaz bir spor merkezidir. Son yıllarda bu özelliğini geliştirici girişimler de olunca dış ülkelerden bile yazın kaplıcalara, kışın kayak sporlarına gelenler daha da artmıştır.
Doğa zenginliği ve spor olanakları yönünden yalnız Bursa kentini düşünmemeliıdir. Bursa’nın tüm yöresi gerek tarih gerekse doğa güzelliği yönünden Bursa’yla yarış halindedir. Mudanya ve Gemlik’in ince kumlu kıyıları, yılın üç dört ayını buralarda geçirmek isteyen yerli ve yabancı turistlerle dolar taşar. İznik, eski bir başkent olmanın sağladığı tarihsel zenginliklerle doludur. Bakımlı ve zengin müzesi yakın uzak, ziyaretçilerle dolar taşar. Ünlü Müşküle üzümünün doğrudan doğruya Avrupa’ya ihracı sırasındaki turistik ilişkiler İznik’ in dış ülkelerce de tanınmasını sağlamıştır.
Bunca ziyaretçiyi çekmek için türlü olanakları olan Bursa ilinin acaba bu ziyaretçilerin gereksinimini karşılayacak gücü var mıdır? Bu konuda yapacağımız bir inceleme bize şu rakamları öğretecektir:
Bursa’da turistik koşullar taşıyan 2 tane 5 yıldızlı, 5 tane 4 yıldızlı, 69 tane II. ve 18 tane III. sınıf otel vardır. Ayrıca 12 tanede turistik otel, kaplıcalar ve Uludağ yörelerine dağılmıştır. Bunların dışında çok küçük nitelıkte oteller ve yaz aylarında Çekirge’de işletilen pansiyonlar vardır. Bu sayılar bize gösteriyor ki, bu turistik kapasite Bursa için çok yetersizdir. Ne ki, yapılacak girişimlerde bu kapasite eksiklığinden yararlanmayı değil iyi hizmet etmeyi amaçlamalıdır. Oysa bir çok işletici her türlü koşula müşterinin geldiğini görünce iyi işleticilik gerekliliğini yerine getirmiyor.
Bu sıkışıklık yalnız Bursa merkezi için değildir elbette. Gemlik’in nüfusunu yazın 180 binin üstüne çıkaran kumla plajları da turistlerin zor koşullarda dinlenebildikleri bir yerdir. İznik’teki göl kıyısı motelleri ise yılın hiç bir ayında boş değildir. Bir kaç hafta önceden yer ayırtmazsanı İznik’te zorluk çekilir.

Konya Bursa otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Konya Bursa otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Konya’dan Bursa’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Konya Bursa otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bursa’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Konya Bursa Seferleri
Konya Bursa Otobüs Firmaları