Osmaniye Bursa Otobüs Bileti

Osmaniye Bursa Otobüs Bileti

Osmaniye Bursa Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Osmaniye’den Bursa’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Bursa İznik Sur ve Kapıları: Şehri dört yönde kuşatan surların kuzeydoğu kapıları arası 1119 m., güneydoğu, kapıları arası 1125 m., güneybatı kapıları arası 1064 m., kuzeybatı kamları arası 1119 m. olup toplamı 4427 m. dir. Kesme taş ve ince tuğla duvarlı, 238 burçlu ve 12 kapılıdır. Kuzeyde İstanbul, doğuda Lefke (Osmaneli), güneyde Yenişehir (Nisa) ve batıda göl (İskele) Kapısı en meşhur dört kapısıdır.
Kırkızlar Türbesi:Şehrin güneyinde, Yenişehir Kapısı dışındadır. Orhan Gazi zamanında yapılmıştır. Kare planlı (4,50×4,50 m.) kapı kenarları Bizans yapısı mermerli, duvarları tuğla ve taş karışımlı, basık kubbeli ve içinde yazıtsız lahitler bulunan bir türbedir.

Yeşil Cami:Şehrin doğusunda, İznik Müzesi karşısındadır. İznik’in en güzel ve en büyük camisidir. Sadrazam Çandarlı Hayrettin Paşa tarafından 1378-1391 arası yaptırılmıştır. Mimar Hacı Musa’nın eseridir. Yeşil çinilerle süslü minaresi yüzünden bu adı almıştır. 1922’de Yunanlılar yakmışlarsa da onarılmıştır. Kesme taş duvarlı, çinilerle süslü minareli, yazıtlı, çapı 11.00 m. ve yüksekliği 16,20 m. lik bir kubbe ile örtülü, iç duvarları 3,20 m’ye kadar mermer kaplı ve taş mihrabı süslüdür.

Osmaniye Bursa otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Osmaniye Bursa otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Osmaniye’den Bursa’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Osmaniye Bursa otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bursa’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Osmaniye Bursa Seferleri
Osmaniye Bursa Otobüs Firmaları