Rize Kalkışlı Otobüs Seferleri
Rize Hakkında

Karadeniz’in inci tanesi , o azgın denizin turkuaz mavisiyle , ormanlık alanların gür yeşiliyle görenleri kendisini ağzı açık izlettiren  en güzel Karadeniz Bölgesi yerlerşimlerinden bir tanesi. Dünyaca nam salmış çay bahçeleriyle , adeta Amazona benzeyen gür ormanlıkları ve yeşillikleriyle ziyaterçilerinin ve habitatının kendisine hayran kalmasını sağlayan Karadenizin incisine kısa bir turistik tur yapmak istemez misiniz? Sırtına taktığı çantasıyla  yola çıkıp dağ tepe demeden Ardeşen Yaylası’nı ve de İkizdere Yaylası’nı  keşfetmeyi kim istemez ki ? Şehirde şifalı kaplıcalarla sağlık varken öte tarafta  tabiatla sakince geçen günleri  kim kaçırır ki?  İstediğiniz tarihte alacağınız otobüs bileti ile hem otobüs yolculuğunun keyfini çıkaracak hem de  doğal güzelliklerine şahit olacaksınız.

Rize otobüs bileti almak artık eskisinden daha kolay olduğu aşikar. Tercih ettiğiniz otobüs  firmalarının yazanelerine uğrayarak veyahut internet sitemizin arayüzü ile yapacağınız aramalarla Rize otobüs biletinizin hem ucuz hem konforlusunu almaya çok yakınsınız. Rize’den Ankara’ya İstanbul’a ya da diğer yerleşimlere gitmek için en ucuz bileti bulmak için bir o firma bir bu firmaya  dolaşıp ya da telefonla irtibata geçmenize lüzum yok www.tikobilet.com varken . İnternet üzerinden tüm otobüs firmalarının seferlerini listeleyebileceğiniz çevrimiçi yer bulma sitesi tikobilet.com vasıtasıyla arzu ettiğiniz bilete sahip olabilirsiniz. Bu site yardımıyla  varmayı istediğiniz yöne giden otobüs şirketlerinin otobüs seferlerini ve  güzergahlarını öğrenebilir ; saat kaçta kalkacaklarını , gidiş sürelerini görüntüleme şansınız yakalamış oluyorsunuz. Sitemiz vasıtasıyla Rize otobüs biletlerinizi satın alabilir dönüş tarihinizi daha kararlaştırmamış iseniz rezervasyonda yapabilirsiniz.

www.tikobilet.com vasıtasıyla ile onlarca yurtiçi otobüs firmalarının otobüs seferleri ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Otobüslerde wireless kişisel TV gibi fonksiyonlara olup olmadığını sorgulama şansına sahipsiniz. Tatil yapmak adına limitli vaktiniz varsa bu limitli vakti koltuk aramaya harcamanıza lüzum olmadan üç beş saniyenizi bahşederek arzuladığınız otobüs firmasının otobüs seferlerini listeleme ve ucuz Rize otobüs bileti alma şansına erişmiş durumdasınız. Yaz tatilinin de geldiği zamanlarda epeyce artan uçak bileti fiyatlarından otobüslere olan yoğun alakadan ileri gelir şekilde tatilinizi bilet bulamadığınızdan dolayı iptal etmek külfetine bir daha katlanmayacaksınız . Ne zaman arzu ederseniz bu güzel ve yeşil kente ya da başka bir yerleşim birimine otobüs biletinize  zaman ve çaba sarf etmeden sahip olabilirsiniz.

Ailenizle ve sevdiklerinizle beraber doğayla baş başa Karadeniz’in bol oksijenli havasını içinize çekerek güzel bir tatilin planını yapmaya başlayabilirsiniz. Rize otobüs  bileti alarak yolculuk planınızın ilk adımını tamamlayın ve gideceğiniz yerlerle ilgili ufak planlar yapın.

Rafting’in yoğun olarak yapıldığı Fırtına Deresi’ni yazın gür yeşiliyle coşan Ayder Yaylası’nı bununla birlikte Ağaran ve Çataldere Şelaleleri Ovit Yaylası’nı ve daha birçok tarihi ve antik güzellikleri yerinde görmek için Rize otobüs  bileti alarak bu tarihi güzelliklere şahit olabilirsiniz. Almayı fazla ertelemeden yazın bu güzelliklerin tadını sevdiklerinizle çıkarabilirsiniz. Dünyaca ünlü Anzer balın çıkarıldığı Anzer Yaylası’nı; Fırtına Deresi2nin yanında raftingin yoğun olarak yapıldığı Taşlıdere İkizdere ve Karadere’yi; Ayder Yaylası üzerinde yer alan turizm tesisleri ile hem doğanın keyfini çıkaracak hem de rahat ve konforlu bir tatil geçirme olanağına sahip olacaksınız.

İzmir Rize Otobüs seferleri

Metropol karmaşasından ve trafiğinden uzak geçirebileceğiniz bir tatili düşlüyorsanız Karadeniz’in incisi Rize’de bütün negatif enerjinizi boşaltacak ve mis gibi Karadeniz havasını içinize çekeceksiniz.Ankara Rize otobüs seferleri için sitemiz tikobilet.com den sorgulama yapabilirsiniz.İzmir Rize Otobüs seferleri için tikobilet.com  bilet arama motorunu kullanabilirsiniz.Rizeye giden otobüs firmaları aşağıdadır.

Rize otobüs firmaları

Öncü Göreme  Karadeniz Efem Turizm As Turizm
Kanberoğlu Turizm Özlem Bingöl Seyahat Çoruh Artvin Seyahat
Efe Tur Metro Turizm Asya Tur
Amasya Mertur Kent Turizm Lüks Karadeniz Expres
Has Bingöl Turizm Nevşehir Seyahat Adıyaman Ünal
Öz Elbistan Seyahat Yeni Van Seyahat Aydoğan Turizm
Tokat Seyahat Rize Ses Seyahat Kuzey Yıldızı
Süzer Özlem Cizre Nuh Ulusoy
Özgül Bafra Doğu Karadeniz Ekspres Rizeliler Turizm
Yeşil Sahil Seyahat Sinop Birlik  

İlçeleri :

 • Kalkandere
 • Ardeşen
 • Hemşin
 • Çayeli
 • İkizdere
 • Çamlıhemşin
 • Derepazarı
 • Pazar
 • Fındıklı
 • Güneysu
 • İyidere
Komşuları : Erzurum – Trabzon – Bayburt – Artvin
Rize Otobüs Firmaları

Rize Otobüs Firmaları, Telefon Numaraları ve Rize Otobüs Bileti tikobilet.com’de! En Ucuz Bilet Fiyatları İle Rize’ye Giden Otobüs Firmaları Burada!

ÇAY denildiği zaman akla ilk gelen il Rize. Güneşine, suyuna, havasına yeşiline doyum olmaz. Karadeniz’in Doğu bölümünde yer alıyor. Bol yağış alan Rize’de, yazları çok fazla sıcak görülmez.

TARİHİ YERLERİ: Çamlıhemşin’e 16 kilometre uzaklıkta Zilkale ile Rize’nin ortasında yer alan Rize Kalesi, ilgi çekici kalıntılardır. Kalkandere’de 150 yıllık Asma Köprü de görülebilecek bir yerdir.

Aşağıdaki listeden Rize’ye giden otobüs firmaları bilgilerine erişebilir ve dilediğiniz firmadan Rize otobüs bileti alımınızı online olarak yapabilirsiniz!

Merkezi Rize Olan Otobüs Firmaları

Doğu Karadeniz Ekspres Lüks Karadeniz Rize Ses Seyahat

Sahil Seyahat

 

Rize’ye Giden Otobüs Firmaları

Adıyaman Gülaras Adıyaman Ünal Amasya Mertur

Artvin Ses

Aydoğan Turizm

Best Van Esadaş Has Bingöl
İstanbul Seyahat Kahta Petrol Kamil Koç

Kanberoğlu

Kent Turizm

Metro Turizm Nevşehirliler Seyahat Öncü Göreme
Öz Elbistan Özgül Bafra Özlem Bingöl

Özlem Cizre Nuh

Sinop Birlik

Süzer Turizm Tokat Yıldızı

Ulusoy Turizm

Yeni As Bafra

 

 
DOĞA GÜZELLİKLERİ:

Rize’de İyidere ve Taşlıdere mevkiilerinde tabii plajlar bulunuyor. Pazar ve Fındıklı yörelerinden de denize girebilirsiniz.

Rize’den 85 kilometre uzaklıkta, Erzurum yolu üzerinde Çimil Yaylası, turistik konaklama yerleri ile güzel bir dinlenme yeri. Cimi! Yolu Ilıcası romatizma için şifalı. Kaçkar eteklerine kurulu Çamlıhemşin ilçesinde de doğal güzellikler ve şifalı sular bol. Bunlardan biri Ayder Kaplıcası.

Rize’ye 50 kilometre uzaklıktaki Andon İçmeleri, bağırsak rahatsızlıklarına iyi geliyor.

ÖZELLİKLERİ

Çayın yanı sıra Rize’nin portakalları ünlüdür. Rize’de en güzel alabalıklar Çamlıhemşin ve İkizdere mevkiilerinde avlanıyor. Açık sularında barbunya, kefal, lüfer, kofana, hamsi, karagöz bol Rize pazarlarında yöreye özgü keten ve hasır koltuklar satılır.

Rize’de yayla göçlerinin ayrı bir önemi var. Kavrun ve Elevit yayla göçleri sırasında, bölgesel oyunlar ve eğlenceler düzenlenir. Bu eğlenceler 15 Temmuz 15 Ağustos tarihleri arasında yapılır.

RİZE’YE NASIL GİDİLİR

İstanbul’dan Karadeniz’e sefer yapan vapurlarla Rize’ye gidebilirsiniz. Bunun dışındaki ulaşım karayolundandır. İstanbul ve Ankara’dan direkt otobüs seferleri var. Rize’den Artvin’e 156, Giresun’a 215, Samsun’a 423, Van’a 675, Ankara’ya 837, Erzurum’a 264, Çorum’a 595, İstanbul’a 1229, İzmir’e 1411, Adana’ya 1107 kilometre uzaklıkta.

Rize otobüs firmaları incelemenizi bitirdiyseniz yukarıdaki bilet arama motorumuz ile Rize otobüs bileti araması yapabilir ve Rize’ye giden onlarca otobüs firması arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. İsterseniz Rize otobüs firmaları telefon numaraları bilgileri ile Rize otobüs şirketlerinin iletişim ve irtibat bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

Haritada Rize