Sakarya Bursa Otobüs Bileti

Sakarya Bursa Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Sakarya’dan Bursa’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Uludağ bugün yurdumuzun bir numaralı kış sporları merkezidir. Hele son yıllarda Marmara bölgesi için Milli Park olarak olan edilmesi ona ayrı bir önem ve değer kazandırmıştır.

Uludağ ortalama yılda 284 gün karla kapalıdır. Böyle bir özellik de onun ideal bir kış sporu merkezi olmasını sağlamıştır. Buna bağlı olarak bugün Uludağ’da pek çok otel ve turistik kuruluşlar oluşmuştur. Kentle oteller bölgesi arasındaki 34 Km.lik yol yılın her ayında trafiğe açıktır. Ayrıca oteller bölgesine çok yakın bir yere kadar çıkan bir teleferik de daha kolay bir ulaşım sağlamaktadır.
Bursa ve yöresi 1326 da Türklerin eline geçtiği zaman bu dağ Olimpos adıyla anılıyordu. Türkler, manastırların bolluğu nedeniyle dağın adını Keşişdağ olarak değiştirmişlerdi.Zamanla Hristiyan keşişlerin yerini müslüman dervişler alırlarsa da Keşişdağı adı 1925 yılma değin kullanılla gelmiştir.

Bugün Uludağ’da Oteller bölgesi denilen yerin dışında daha pek çok spor ve piknik yerleri vardır. Halk yaz kış buralara giderek sürekli ya da günlüğüne doğa güzelliklerinden yararlanırlar.
Uludağ’ın turizm yoluyla kazandığı değerine son yıllarda başka bir yönden daha değer katılmıştır. Bu da devlet eliyle işletilmeye başlanan volfram madenidir.

Sakarya Bursa otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Sakarya Bursa otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Sakarya’dan Bursa’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Sakarya Bursa otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bursa’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Sakarya Bursa Seferleri
Sakarya Bursa Otobüs Firmaları