Samsun Bursa Otobüs Bileti

Samsun Bursa Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Samsun’dan Bursa’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Doğal güzelliklerce zengin olan Bursa’nın ülkemizde turizm bakımından önemli bir yeri vardır. Sıcak su kaynaklarının bolluğu, kış sporlarına elverişli Uludağ’ın varlığı, Marmara Denizi kıyısındaki plajları, yörenin turist çeken bir merkez olmasını sağlamıştır. Bizans devrinde bile romatizma gibi hastalıkların tedavisinde faydalı oldukları bilinen kükürtlü kaplıcalar, dünyaca ünlüdür: XIV. yy.da yapılan ve II. Murad devrinde genişletilen Çekirge’deki büyük kükürtlü kaplıca en ünlüsüdür.
ULUDAĞ
Kayak ve dağ turizmi açısından Türkiye’nin en önemli merkezidir. Mitolojiye göre Uludağ tanrılar tanrısı Zeus’un tanrı ve tanrıçaları ile birlikte halkını gözlediği yerdir.
Yaz aylarında da çeşitli mesire yerleri ile turizme hizmet veren Uludağ’da, 2381 yataklı 14 turistik otel bulunmaktadır. Uludağ ve şehir içinde turistik ya da belediye belgeli 114 otelde toplam 8185 yatak bulunmaktadır.
İZNİK
Tarihin en eski kentlerinden biridir. İl merkezine 78 km. mesafededir. Roma ve Bizans dönemlerinden kalan surlar, tiyatro, İstanbul kapısı, Lefke kapısı, Yenişehir kapısı gibi sur kapıları, Ayasofya Kilisesi (VI. yy yapısı) Böcek ayazması ile Osmanlı dönemi eserlerinden Hacıözbek Camii (1392), Yeşilcami (1391) Mahmut Çelebi Camii (1422) ve Nilüfer Hatun imareti (1368) ilçenin en önemli tarihi eserleridir.
İznik yukarda saydığımız kaplıcalarına, Uludağ ve İznik gölüne, Gemlik, Armutlu, Mudanya sahillerindeki ve İznik ve Ulubat gölleri kıyısındaki tabii plajları, Ulucami, Muradiye Camisi, I. Murat Camisi, Emirsultan Camisi, Tophane, Issız Han, Nilüfer Köprüsü, Geçit Köprü gibi tarihsel yapıtları ve yeşilin hakim olduğu doğal güzellikleriyle yaz kış turistlerin ilgilerini çeken bir turizm merkezidir.

Samsun Bursa otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Samsun Bursa otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Samsun’dan Bursa’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Samsun Bursa otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bursa’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Samsun Bursa Seferleri
Samsun Bursa Otobüs Firmaları