Siirt Hakkında

Ülkemizin Cumhuriyet dönemi ile birlikte il olmuş alanlarından biridir Siirt. Tarihsel süreç açısından ise, oldukça geçmişe dayanan geniş ve dolu bir tarihi bulunmaktadır. Zira, Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde ki diğer illere oranla tarihsel bulguları günümüze kadar taşınmış nadir illerden biridir. Hâl böyle olunca da; yaşam alanları konusunda ki değişimler, ulaşım seçenekleri ve diğer unsurlar da her yıl gelişmekte, Siirt otobüs bileti seçenekleri artmakta ve bu alanda hizmet sunan firma sayısında da ciddi bir ilerleme görülmektedir. Bu nedenle, eskiden ulaşımın kısmen biraz daha zor olduğu Siirt’e günümüzde ulaşım sağlamak çok daha kolay ve hızlı olmaktadır ki sitemiz bu konuda sizlere kesintisiz olarak otobüs bileti sunumu yapmaktadır.

Öyle ki; panelimiz üzerinden herhangi bir aşama yaşamadan ya da zorluk çekmeden, Siirt otobüs firmaları ile ilgili ve bu firmaların sizlere sunduğu seferler ile ilgili bilgilere ulaşabilir, tek bir ekran altında tüm seferler için bulunan bilet bilgilerini görebilirsiniz. Bu özellik sayesinde, gerek istediğiniz firmayı seçmek; gerekse istediğiniz sefer için bir tık ile otobüs bileti satın almak mümkün hale gelir ve çok daha hızlı, çok daha rahat bir biçimde Siirt ilimiz için otobüs biletinizi satın almış olursunuz. Zira, sitemiz bu hususta sizlere her türlü desteği kapsamlı bir düzen içerisin de sunmakta, herhangi bir aksama yaşamadan bilet satın almanız adına güvenli alt yapısını her seferinde çok daha özel bir biçimde geliştirmektedir.

Sizler de herhangi bir aksama yaşamadan istediğiniz bileti satın almak istediğiniz anlarda sitemizi ziyaret edebilir; her geçen yıl geçmişe göre çok daha büyük bir gelişme içerisinde olan bu ilimiz için; Siirt otobüs bileti satın alarak sizler de ziyarette bulunabilirsiniz. Doğu bölgemiz içerisinde herhangi bir yatırımı bulunanlar için ise; yani iş nedeni ile Siirt’e gidecekler için, ileri tarihler için otobüs bileti satın alma şansı sunar sitemiz. İş planlarınız ve zamanlarınız ile uyumlu olarak doğrudan ileri tarihler için bilet satın alır; aksama yaşamadan zamanınız ile uyumlu bir biçim de yolculuklarınızı da planlayabilirsiniz. Siirt otobüs bileti alabilmek için satış ofislerini aşındırmaya gerek yok , www.tikobilet.com elinizin her zaman altında.

Siirt Otobüs Firmaları

Siirte giden otobüs firmaları aşağıda listelenmiştir :

Siirt otobüs seferleri

İstanbul Siirt otobüs seferleri için www.tikobilet.com sitemizden otobüs fiyatları arama sorgulaması yapabilirsiniz. Ankara Siirt otobüs seferleri diğer bir en çok seyahat edilen güzergahtır.

İlçeleri :

  • Aydınlar
  • Baykan
  • Eruh
  • Kurtalan
  • Pervari
  • Şirvan

Komşuları : Van –  Batman – Şırnak – Bitlis – Mardin
Küçük bir kent gibi gözükse de sahip olduğu tarihi ve doğal güzellikleri bir Siirt otobüs bileti almayı zorunlu kılıyor.Siz siz olun sitemizi bir yerlere kaydedin seyahetlerinizi ucuza getirin.

Siirt Otobüs Firmaları

Siirt Otobüs Firmaları, Telefon Numaraları ve Siirt Otobüs Bileti tikobilet.com’de! En Ucuz Bilet Fiyatları İle Siirt’e Giden Otobüs Firmaları Burada!

Sıcak ve kurak bir yaz yaşayan Siirt’in kuzey ve doğu kesimleri Güneydoğu Toroslar’la kaplıdır. Türkiye’nin petrol alanı Raman, bu ilimizin sınırları içindedir.

TARİHİ ESERLER: Ulu Cami, Veysel Kareni Türbesi, Kayyam Hamamı, Sokul Ayn Çeşmesi hemen sayılabilecek tarihi eserlerdir.

Baykan ilçesinin Adakale Köyü’nde Derzin Kalesi ve Eruh İlçesinin Koçtepe mevkindeki saatlerce gidilse de sonu gelmeyen üç dört katlı mağaralar ilgi çekicidir. Kozluk’ta Hazo Kalesi Belge Kayası merak uyandıran kalıntılardır.

Aşağıdaki listeden Siirt’e giden otobüs firmaları bilgilerine erişebilir ve dilediğiniz firmadan Siirt otobüs bileti alımınızı online olarak yapabilirsiniz!

Siirt’e Giden Otobüs Firmaları

Best Van Turizm Lider Siirt Seyahat Metro Turizm Öz Diyarbakır Seyahat
Siirt Petrol Turizm
0484 223 35 85
 

 
DOĞAL GÜZELLİKLERİ:

Siirt’in en güzel yeri Botan Çayı Vadisi. Dicle Nehri’nin kollarından biri olan bu çay çevresinde ağaçlıklı mesire yerleri bulunuyor.

Şifalı su kaynakları kadın hastalıktan ve romatizmaya iyi geliyor.

ÖZELLİKLERİ:

Siirt’in akarsular boyunca uzanan bağlarında en güzel üzümler yetişir.

Siirt çarşılarından anı olarak bir eşya almak isterseniz gözünüze ilk çarpan “Siirt Battaniyeleri” olur. Tiftik yününden yapılan bu battaniyeleri çok ünlüdür.

SİİRT’E NASIL GİDİLİR:

Kara ve demiryolu ile ulaşılır. Trenle Kurtalan’a kadar gidebilir ve buradan karayolu ile Siirt’e geçebilirsiniz. Karayolu ile Hakkari ve Diyarbakır’a bağlıdır. İstanbul ve Ankara’dan direkt otobüs seferleri vardır.

Siirt, Mardin’e 271, Bitlis’e 295, Urfa’ya 395, Erzurum’a 422, Adana’ ya 744 Ankara’ya 1140, Bursa’ya 1458 İstanbul’a 1515 kilometre uzaklıktadır.

Siirt otobüs firmaları incelemenizi bitirdiyseniz yukarıdaki bilet arama motorumuz ile Siirt otobüs bileti araması yapabilir ve Siirt’e giden onlarca otobüs firması arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. İsterseniz Siirt otobüs firmaları telefon numaraları bilgileri ile Siirt otobüs şirketlerinin iletişim ve irtibat bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

Haritada Siirt