Sinop Kalkışlı Otobüs Seferleri
Sinop Varışlı Otobüs Seferleri
Sinop Hakkında

Karadeniz Bölgesi, kendine has yapısı ve özellikleri ile diğer illerden çok daha ön planda olmaktadır. Bu özelliği ve yaylaları ile her daim insanların turizm açısından dahi tercih ettiği bölgelerden biridir. İşte, bu bölgemizin özel illerinden biri de Sinop ili olmaktadır ve sitemiz her daim Sinop otobüs bileti seçeneklerini en güvenli ve hızlı bir biçimde sunarak, sizlere herhangi bir aksama yaşamadan istediğiniz an bu ilimize güven içerisinde gidebilme şansını sunmaktadır ki sizler de tek bir tık ile sitemiz sayesinde istediğiniz sefer adına ucuz otobüs bileti satın alabilir; Sinop’u sorunsuz bir biçim de ziyaret etme, yolculuk yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Sinop ili için özel olarak geliştirilmiş sistemimiz; sizlere Sinop otobüs firmaları hakkında ki tüm bilgileri sunar. Bu sayede, istediğiniz firma için bilet satın almanız mümkün hale gelir ve dilediğiniz an  ihtiyacınız olan bileti güven içerisinde satın almış olursunuz ki sitemizin daha önce sizlere sunduğu tüm bilgilerin yanı sıra; güncel olarak bilgi akışı da sitemiz içerisinde sağlanmaktadır. Otobüs biletleri, yolculuk esnasında bilmeniz gerekenler; firmalar, seferler ve daha diğer tüm ihtiyaç duyabileceğiniz konularda özel editör ekibimiz sizlere bilgi akışı sağlamaktadır. Bu nedenle, hem bilgi edinmek; hem de istediğiniz Sinop otobüs biletini almanız mümkün hale gelir. Bunun için ise, sitemize ek olarak üye olmanız; herhangi bir şekilde farklı bir ödeme yapmanız da gerekmez. Yani, tüm ek hizmetler ücretsiz olarak sunulur ve sadece alacağınız olan biletin ücretini herhangi bir artış olmadan satın alırsınız.

Yani, otogara giderek bilet alırken vereceğiniz ücretin aynısını verirsiniz; fakat, herhangi bir şekilde evinizden dahi çıkmadan güvenli ve hızlı bir biçimde bilet alır, yapacağınız yolculuk, sefer ve tercih ettiğiniz firma hakkında ki tüm bilgilere ulaşarak daha kapsamlı bir biçimde hareket etme şansına sahip olursunuz ki sitemiz bu konuda sizlere her türlü desteği bahsetmiş olduğumuz gibi; kesintisiz ve hızlı bir biçim de sunmakta her aşamada destek olarak Sinop otobüs bileti konusunda rahat alışveriş yapmanızı sağlamaktadır. En ucuz Sinop otobüs bileti www.tikobilet.com den alınır.

Sinop Otobüs Firmaları

Sinopa giden otobüs firmaları aşağıda listelenmiştir :

Sinop otobüs seferleri

İstanbul Sinop otobüs seferleri için www.tikobilet.com sitemizden otobüs fiyatları arama sorgulaması yapabilirsiniz. Ankara Sinop otobüs seferleri diğer bir en çok seyahat edilen güzergahtır.

İlçeleri :

  • Erfelek
  • Boyabat
  • Dikmen
  • Ayancık
  • Durağan
  • Türkeli
  • Gerze
  • Saraydüzü

Komşuları : Samsun – Kastamonu – Çorum

Sinop Otobüs Firmaları

Sinop Otobüs Firmaları, Telefon Numaraları ve Sinop Otobüs Bileti tikobilet.com’de! En Ucuz Bilet Fiyatları İle Sinop’a Giden Otobüs Firmaları Burada!

Karadeniz’in önemli liman şehirlerinden biri olan Sinop, Türkiye’nin en kuzey ucunda yer alır. Sinop’ta hava sıcaklığı Temmuz ve Ağustos’ta 35 derece civarındadır. Bu yöreler bol yağış alır.

TARİHİ ESERLERİ

Sinop’ta en önemli tarihi yapı, Boyabat Kalesi, Alaettin Camii, Alaiye Medresesi, Gazi Çelebil Türbesi ve Hatunlar Türbesi mimari değeri olan diğer yapılardır. Sarar köyü, Arımkaya, Göynük Ören Kaya Mezarları da görülmeye değerdir.

Aşağıdaki listeden Sinop’a giden otobüs firmaları bilgilerine erişebilir ve dilediğiniz firmadan Sinop otobüs bileti alımınızı online olarak yapabilirsiniz!

Sinop’a Giden Otobüs Firmaları

Boyabat Tur
0368 315 04 53
Gerze Güven Keklik
0368 718 50 78
Gerzeliler Turizm
0368 718 19 44
Metro Turizm
0368 444 34 55
Sahilgülü Turizm Sinop Birlik Sinop Sinay 57
0368 260 13 13
Sinop Türkay Turizm
0368 271 57 06

 
DOĞAL GÜZELLİKLERİ

Boztepe yarımadası üzerinde kurulmuş olan Sinop, tabii plajlarla çevrilidir. Seyit Bilal Tepesi en yüksek ve en güzel yeri Sinop’a 15 kilometre uzaklıktaki Sarıktım Mevkii’nde kum tepecikleri geniş bir alana yayılmıştır. İsmini, kumunun renginden alan bu yörede, kum, orman ve deniz adeta kaynaşmıştır. Hamsaroz Mevkii güzel sahilleri ve piknik yapmaya elverişli ormanlık alanları ile ilgi çekiyor. Karakum mesire yeri şifalı kumu ve denizi ile bir başka tatil yöresidir. Sinop’a 76 kilometre uzaklıktaki Ayancık ilçesi, deniz kenarında, köknar ormanları güzelliğe bürünmüştür.

NASIL GİDİLİR?

Deniz ve karayolu ile ulaşılır, Karadeniz’e sefer yapan vapurlar Sinop’a uğrarlar. İstanbul’dan kara yolu ile Karabük -Safranbolu – Kastamonu – Boyabat yolundan Ankara’dan Gerede – Karabük üzerinden ulaşılabilir. Uçakla Samsun’a gidip buradan otobüsle Sinop’a geçebilirsiniz.

Sinop Ordu’ya 337, Kastamonu’ya 193, Ankara’ya 438, İstanbul’a 684, Trabzon’a 519, Zonguldak’a 456 kilometre uzaklıktadır.

ÖZELLİKLERİ

Sinop’un Ayancık ilçesinde, köknar ormanlarında yetişen “Orman Gülü” rengi ve kokusu ile görenleri büyüler. Ayancık’ın ketenleri ve ağaç işleri de meşhurdur.

Kiraz, elma, armut ve kestane Sinop’ta bol yetişiyor. Tahta işleri kadar Sinoplu tutukluların yaptığı boncuk işleri ve deniz kabuklarından yapılan biblolar hediyelik eşya olarak çarşılarında satılır. Sinop’un sade, tuzlu ve karanfilli çeşitleri ile leblebisi de isim yapmıştır.

Sinop otobüs firmaları incelemenizi bitirdiyseniz yukarıdaki bilet arama motorumuz ile Sinop otobüs bileti araması yapabilir ve Sinop’a giden onlarca otobüs firması arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. İsterseniz Sinop otobüs firmaları telefon numaraları bilgileri ile Sinop otobüs şirketlerinin iletişim ve irtibat bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

Haritada Sinop