Tekirdağ Afyonkarahisar Otobüs Bileti

Tekirdağ Afyon otobüs bileti fiyatları ve Tekirdağ Afyon otobüs seferleri ve saatleri için tikobilet.com sitemizde arama yapabilirsiniz.
GEDİK AHMET PAŞA HAMAM: Camiin kuzeydoğusunda yer alan hamam, çifte hamam halinde yapılmıştır. Bugün yol seviyesi yükselmiş olduğundan hamamın zemini aşağıda kalmaktadır. Tamamen moloz taştan yapılmış bulunan hamamın erkekler kısmı, kadınlar kısmından daha büyüktür. Erkekler kısmı soyunmalığı 4 kademe halinde yapılmış duvarlardan meydana gelmiştir. Kare plânlı yapı da 2 kademeli duvarlardan sonra ve sekizgene geçilmekte ve bunun üzerini kiremitli bir çatı örtmektedir. Doğu yönde kesme taştan yapılmış dışarı doğru çıkan cümle kapısı ortasında Bursa kemerli giriş kapısı yer alır. Kapının sağ ve sol taraflarında tuğladan içi dolgulu sivri kemer alınlıklı 2 pencere ile soyunmalık aydınlanır. Erkekler soyunmalığına bitişik olarak yapılmış kadınlar soyunmalığı gerek ebatça ve gerek yükseklikçe daha küçüktür. Kadınlar kısmı soyunmalığına batıdaki yay kemerli kapıdan girilmekte ve bu kısım batı ve güneyde yuvarlak pencerelerden ışık almaktadır. Gerek erkekler ve gerekse kadınlar kısmı soyunmalığının üstünü içten pandantifü kubbeler örtmektedir.

Tekirdağ Afyon otobüs bileti fiyatları

Soyunmalıktan dikdörtgen ve beşik tonozla örtülü soğukluk kısmına geçilmektedir. Erkekler kısmının halveti ortadaki kubbeli kısmın iki yanında büyük kemerlerle ayrılmış tonozla örtülü bir dikdörtgen teşkil etmektedir. Bunun doğusunda yine kubbe ile örtülü iki özel halvet hücresi yer alır. Kadınlar kısmının halveti ise erkeklere nazaran daha farklı bir tertibe sahiptir. Üçer tane, yanyana sıralanmış kubbeli hücrelerden meydana gelmiştir. Hamamın en Kuzeyinde bugün yol seviyesinden aşağıda kalmış olan külhan ve sarnıç kısmı yer alır.

Tekirdağ’dan Afyon’a giden otobüs firmaları bilet fiyatlarını tikobilet.com ile sorgulayınız.

Popüler Tekirdağ Afyonkarahisar Seferleri
Tekirdağ Afyonkarahisar Otobüs Firmaları