Trabzon Bursa Otobüs Bileti

Trabzon Bursa Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Trabzon’dan Bursa’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Şehzade Ahmet Türbesi: Muradiye Camisinin bahçesindeki ilk büyük türbedir. İçersinde 6 mermer sanduka vardır. Öndeki sırada soldan birinci sanduka II. Bayezıd’ın oğlu Ahmed (1466- 1513)’e, ikinci sanduka II. Bayezıd’ın torunu Şehzade Mehmed (Öl. 1512)’e, üçüncü sanduka II. Bayezıd’ın oğlu Şehzade Şehinşah (1471-1511)’a ve dördüncü ve sağ baştaki sanduka ise II. Bayezıd’ın eşi Bülbül Hatun (Öl. 1515)’a aittir. Arkadaki sol sanduka Şehzade Ahmed’in kızı Kemer Sultan’a ve sağdaki sanduka da II. Bayezıd’m kızı Sofu Sultan’a aittir.
Giriş kısmı köşeli dört sütun üzerine revaklıdır. Kapı kenarı mermerdir. Duvarları taş ve tuğla karışımıdır. Üç sıra pencerelidir. Sekizgen şekilli ve kubbelidir. İç duvarları ortaya kadar altıgen şekilli siyah ve mavi çinilerle örtülüdür. Daha üst kısımları renkli yazılar çepeçevre kuşatmaktadır.
ŞEHZADE ALÂATTİN TÜRBESİ: Muradiye camisinin bahçesindeki üçüncü türbedir. II. Murad Türbesinin sol bitişiğinde daha küçük bir türbedir. Bu türbeye II. Murad Türbesi içerisinden geçilerek alçak bir kapıdan girilir.
İçerisinde dört sanduka vardır. Sol başta Fatih Mehmed’in oğlu Korkut’un kızı, II. Murad’ın izladi bozgununda ölen oğlu Amasya Valisi Şehzade Alâattin (1419-1443) ve sağda II. Murad’ın kızları Fatma Sultan ile Hatice Sultan’a ait sandukalar sıralanmıştır.
Sade yapılışlı bir türbedir. Duvarları taş ve tuğla sıralıdır. Sekizgen bir kasnağa oturan bir kubbe ile örtülüdür.

Trabzon Bursa otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Trabzon Bursa otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Trabzon’dan Bursa’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Trabzon Bursa otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bursa’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Trabzon Bursa Seferleri
Trabzon Bursa Otobüs Firmaları