Tunceli Kalkışlı Otobüs Seferleri
Tunceli Varışlı Otobüs Seferleri
Tunceli Hakkında

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve tunç madeni rezervlerine sahip olması nedeniyle adı Tunceli’dir. Her ne kadar siyasi olarak kötü yıllar geçirmiş olsa da kesinlikle ziyaret edilmesi gerekilen yerlerdendir. Tunceli’de havaalanı bulunmamaktadır Bu nedenle bu şehre sadece karayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Elazığ’da bulunan havaalanına uçakla gelerek 1 saat içerisinde bu şehre geçebilirsiniz.

Tunceli ilini gerçekten gezmek ve gözlemlemek istiyorsanız nerede olduğunuzun önemi yok. Bilet bulma motorumuzu kullanarak Tunceli otobüs bileti satın alın ve 1 bilet sayesinde hem Malazgirt ovasını hem de Munzur gözelerini gezin.

Tunceli Otobüs Firmaları

 • Can Dersim Tuncelililer
 • Barış Turizm
 • Zile Barış Turizm

Tunceli’nin Komşuları

 • Bingöl
 • Elazığ
 • Erzincan

Tunceli’nin İlçeleri

 • Çemişgezek
 • Hozat
 • Mazgirt
 • Nazımiye
 • Ovacık
 • Pertek
 • Pülümür

Tunceli otobüs bileti almak için tikobilet.com sitemizi kullandığınız için teşekkür ederiz ve huzurlu yolculuklar dileriz…

Tunceli Otobüs Firmaları

Tunceli Otobüs Firmaları, Telefon Numaraları ve Tunceli Otobüs Bileti tikobilet.com’de! En Ucuz Bilet Fiyatları İle Tunceli’ye Giden Otobüs Firmaları!

Dağlar arasında çeşitli büyüklükte ovalar yer alır. Yaz aylarında ova kesimlerinde çok fazla sıcaklık görülmesine karşılık, dağlarında bir bahar serinliği yaşanır.

TARİHİ ESERLER: Pertek ilçesinde Pertek Kafesi, ilçeye 15 kilometre uzaklıkta Sağman Kalesi, Mazgirt ilçesinde Bağın Kalesi, Mazgirt Kalesi, Elti Sultan Türbesi, Çemişgezek’te Eski Cami, en önemli tarihi kalıntı ve yapılardır.

Aşağıdaki listeden Tunceli’ye giden otobüs firmaları bilgilerine erişebilir ve dilediğiniz firmadan Tunceli otobüs bileti alımınızı online olarak yapabilirsiniz!

Tunceli’ye Giden Otobüs Firmaları

Can Tuncelililer Merkez: 0428 212 48 59
Otogar: 212 15 55
Barış Turizm Merkez: 0428 212 48 60
Pertek: 651 37 63

 
DOĞAL GÜZELLİKLERİ: Tunceli’den 58 kilometre uzaklıkta, Munzur çayı ile yeşilliklere bürünen Ovacık ilçesi milli park haline getirilmiştir. Munzur Dağları’nın temiz, serin havası, Munzur Çayı’nın alabalıkları, Munzur Suyu Kaynakları, sessizlik, bu yörelerde bir huzur köşesi oluşturmuştur.

Mazgirt ilçesinde Bağın Kaplıcası, Pülümür’de Bozağa – Karaderbent Kaplıcası ile Kalan – Ovacık yolu üzerinde Anafatma Maden Suyu, şifalı sularıdır.

Tunceli – Pülümür arasındaki karayolunda bulunan Karagöl Çağlayanı ile Nazimiye ilçesinde Dereova Çağlayanı da doğal güzellikler arasında sayılabilir.

NASIL GİDİLİR: Tunceli’ye karayolu ile ulaşılır. Erzincan ve Elazığ’dan ulaşılabildiği gibi, İstanbul ve Ankara’dan otobüs seferleri yapılır. Tunceli, Bingöl’e 151, Bitlis’e 343, Elazığ’a 144, Mardin’e 384, Siirt’e 442, Artvin‘e 464, Adana’ya 657, Ankara’ya 822, İstanbul’a 1247, İzmir’e 1392 kilometre uzaklıktadır.

ÖZELLİKLERİ: Hozat’ın el dokuması, rengarenk yün çorapları ve kilimleri ünlüdür. Çemişgezek’te de kilim dokumasının en güzel örnekleri verilir.

Tunceli’nin halk arasında “Çengel Sakızı” adı ile bilinen Kenger sakızı başlıca özelliklerindendir.

Tunceli otobüs firmaları incelemenizi bitirdiyseniz yukarıdaki bilet arama motorumuz ile Tunceli otobüs bileti araması yapabilir ve Tunceli’ye giden onlarca otobüs firması arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. İsterseniz Tunceli otobüs firmaları telefon numaraları bilgileri ile Tunceli otobüs şirketlerinin iletişim ve irtibat bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

Haritada Tunceli