Uşak Bursa Otobüs Bileti

Uşak Bursa Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Uşak’dan Bursa’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

JEOLOJİK YAPI

Bursa ilı sınırları içinde üç toprak grubu da görülmektedir. Bunlar zonal topraklar (yaşlı topraklar) azonal topraklar (geniş toprak) ve intrazonal topraklar (zonal ve azonal arasındaki geçiş toprağı)
İlde azonal topraklar grubuna giren, alüvyon topraklar geniş alanları kaplamaktadır. Çok verimli olan bu alüvyon toprakların kalınlığı zaman zaman 8-10 metreye varmaktadır.
YERALTI ZENGİNLİKLERİ

İlin iki önemli madeni berat mineralleri ve volframdır. Türkiye’de dört önemli merkezde borat mineralleri üretilmektedir. Bunlardan biri de Mustafakemalpaşa ilçesinin Çaltıübük bucağına bağlı Kestelek köyünün doğusundaki yataktır. Volfram ise Uludağ’da çıkarılmaktadır. Bundan başka kalker ve linyit de önemli yeraltı zenginlikleri arasındadır.

Uşak Bursa otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Uşak Bursa otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Uşak’dan Bursa’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Uşak Bursa otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bursa’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Uşak Bursa Seferleri
Uşak Bursa Otobüs Firmaları