Van Bursa Otobüs Bileti

Van Bursa Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Van’dan Bursa’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Muradiye Cami:Kendi adıyla anılan semtteki büyük camidir. Beş küçük revak kubbelidir. 2. Murat tarafından 1447 yılında yaptırılmıştır. Çok sade bir camidir.

Emirsultan Camisi: Yıldırım’ın kızı Emirsultan’ın zevci tarafından yaptırılmış depremde yıkıldıktan sonra bugünkü binayı 1804 yılında 3. Selim yeniletmiştir.

Orhan Camisi: Orhan Gazi tarafından 1413’te yaptırılmıştır.

Yıldırım Camisi: Yıldırım semtindedir. Minareleri yıkılmıştır. Mermer sütunları çok mükemmeldir.

Demirtaş Camisi: Kendi adını verdiği semttedir. Minaresi camiden ayrıdır. Altı şadırvan üstü minaredir. Kara Timurtaş Paşanın oğullar; yaptırmış 1479’da Fatih yeniletmiştir. Revak kısmı yok olmuştur.

I. MURAT Camisi: Çekirge’dedir. I. Murat tarafından yaptırılmıştır.

İpek Han: Kapalıçarşı yakınındadır. 1957 yangınında harap olmuştur. Çelebi Mehmet tarafından yaptırılmıştır.

Koza Han: 2. Beyazıt tarafından 1491 yılında yapılmıştır. Ulucami yakınında Kapalıçarşı içindedir.

Issız Han: Bursa – Karacabey yolunda Ulubat’a 5 kilometre uzaklıkta göl kenarındadır. Bir adı da Hayırsız Han’dır. Yıldırım Beyazıt devrinde 1396 yılında yapıldığı anlaşılmaktadır.

Emir Han: Ulucami’nin doğusundadır. Orhan Gazi tarafından ticaret merkezi olarak yaptırılmıştır.

Van Bursa otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Van Bursa otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Van’dan Bursa’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Van Bursa otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bursa’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Van Bursa Seferleri
Van Bursa Otobüs Firmaları