Yozgat Bursa Otobüs Bileti

Yozgat Bursa Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Yozgat’tan Bursa’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Şehzade Mustafa Türbesi: Muradiye Camisi bahçesindeki beşinci büyük türbedir. İçersinde dört sanduka bulunmaktadır. Girişte ilk sanduka Konya Ereğlisi yakınında Kanuni Süleyman’ın eşi Hurrem Sultan’ın sözü ile çadırında boğdurttuğu büyük oğlu Şehzade Mustafa (1515-1553)’ya, ikinci sanduka Bursa’da gözlerine mil çekilen, Kanuni Süleyman’ ın oğlu Orhan (1558-1562)’a, üçüncü sanduka Kanuni Süleyman’ın eşi ve Şehzade Mustafa’mn annesi Mihridevran Hatun (Öl. 1580)’a aittir. Dördüncü sandukanın kime ait olduğu belli değildir.
Kapı üzerinde bir yazıtı bulunmaktadır. Duvarları kesme taş ve tuğla karışımıdır. Sekiz köşeli, iki sıra pencereli ve kubbelidir. İç duvarlarını ortaya kadar kaplayan XVI. yüzyılın tamamı yaldızlı, parlak, çok renkli lâle ve sümbül çiçekleri motifleriyle bezenmiş olan dört köşeli mavi çinileri görülmeye değer bir sanat eseridir. Bu çinilerin üstünü çepeçevre bir yazı kuşatmaktadır.
Şirin Hatun Türbesi:Muradiye Camisi bahçesindeki on birinci ve İlkokul’un arkasındaki türbedir. İçersinde üç taş sanduka bulunmaktadır. Ortadaki sanduka II. Bayezıd’ın eşi Şirin Hatun’a aittir. Sol baştaki Ferahşah ve sağ baştaki Aynişah sandukaları Gülruh Sultan Türbesinde de yanlışlıkla bulunmaktadır.
Duvarları taş ve tuğla karışımıdır. Kapı ve pencere kenarları mermerdir. Dört köşeli olan bu türbeyi sekizgen yüksek bir kasnağa oturan bir kubbe örtmektedir. İçi az süslemelidir.

Yozgat Bursa otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Yozgat Bursa otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Yozgat’tan Bursa’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Yozgat Bursa otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bursa’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Yozgat Bursa Seferleri
Yozgat Bursa Otobüs Firmaları