Zonguldak Bursa Otobüs Bileti

Zonguldak Bursa Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Zonguldak’tan Bursa’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Türk-İslam Eserleri Müzesi: Yeşil Cami yanındaki yeşil medresededir. I. Mehmed Çelebi tarafından 1421 yılında yaptırılan Yeşil Medrese 1930-1972 yılları arasında Arkeoloji ve Etnografya Müzesi olarak kullanıldı. Arkeoloji Müzesi Kültür – parktaki modern binasına taşınınca müzedeki etnoğrafik eserler tekrar düzenlenerek 1972 yılında Türk-İslam Eserleri Müzesi olarak açılmıştır.
Müzede Yeşil Türbe yazıtı, Hacivad bin Ahina Bayezıd yazıtı, fildişi çekmece, buhurdan, gülebdan, bakır taslar; sedef kakmalı Kur’an rahleleri, alemler, ev tavanı süslemeleri, yemek takımı, arabesk, teberler (Tarikat Mensuplarına ait işkence aletleri), şamdan, mum keseceği, fenerler, sedef kakmalı saat muhafazası, ü. Mahmud’un 1228 hicri tarihli Üsküp civarındaki köyler hakkında nişanı, Sultan Murad’ın Cuma töreni kavuğu, Mısri’nin tacı, Celveti Tarikatından Üftade Mehmed’in tacı, cepkenler, porselen kaplar, fincan ve zarfları, Memlûk çağına ait el yazması büyük Kur’anlar, giysiler, Mevlevi müzik aletleri, divit kalemleri, sürahi ve bardaklar, vazolar, Kütahya işi sürahi, Beykoz lâledan ve gülebdan, sedef kakmalı dübek, İznik tabakları, Memlûk Sultanı Berkuk’un Yıldırım Bayezıd’a armağan ettiği badye ve şamdan, Mısır Hakanı Nasıreddin Muhammed bin Klavun’un Orhan Gaziye armağan ettiği avize, yuvarlak kapı halkaları, çakmaklı tüfekler ve tabancalar, Umurbey vakfiyesine ait 13 yazıt vs. bulunmaktadır. Bahçede mezar taşları gibi taş eserler yer almıştır.

Zonguldak Bursa otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Zonguldak Bursa otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Zonguldak’tan Bursa’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Zonguldak Bursa otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bursa’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Zonguldak Bursa Seferleri
Zonguldak Bursa Otobüs Firmaları