Otobüs Firmaları | Otobüs Bileti Fiyatları – TikoBilet.com

Otobüs Firmaları

Otobüs Firmaları, Seferleri, Telefon Numaraları Listesi, Online Bilet Kampanyaları ve İl İl En Ucuza Giden Otobüs Firmaları Burada! 

Otobüs firmaları Türkiye’de son yıllarda güç kaybetmeye başlasa da halen nüfus yoğunluğu sebebiyle otobüs seferleri sık sık düzenlenmektedir. İrtibat halinde olduğumuz ve iş ortağı konumundaki tüm otobüs firmaları bilgilerini aşağıda listeledik. Ulaşım ağımız ile tüm Türkiye’ye otobüs bileti bulabilirsiniz. Sitemizden online otobüs bileti al ya da otogarlarda terminallerde bilet satış ofislerinde sıra bekleyerek ya da istediğiniz saatte yer bulamayarak moraliniz bozulabilir. Sizin koltuğunuzu başkalarına satma durumu dahi söz konusu. Bu gibi muamelelere, otobüs firmalarının muavinleri, hostesleri, kaptanları tarafından maruz kalmak istemiyorsanız bizi seçmelisiniz.

Adana, Bitlis, Adıyaman, Bingöl, Afyon, Bilecik, Ağrı, Balıkesir, Amasya, Aydın, Ankara, Artvin, Antalya, Bolu, Gümüşhane, Burdur, Giresun, Bursa, Gaziantep, Çanakkale, Eskişehir, Çankırı, Erzurum, Çorum, Erzincan, Denizli, Elazığ, Diyarbakır, Edirne, Hakkari, Manisa, Hatay, Malatya, Isparta, Kütahya, Mersin, Konya, İstanbul, Kocaeli, İzmir, Kırşehir, Kars, Kırklareli, Kastamonu, Kayseri, Kahramanmaraş, Tunceli, Mardin, Trabzon, Muğla, Tokat, Muş, Tekirdağ, Nevşehir, Niğde, Sivas, Ordu, Sinop, Rize, Siirt, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Osmaniye, Uşak, Kilis, Van, Karabük, Yozgat, Yalova, Zonguldak, Iğdır, Aksaray, Ardahan, Bayburt, Bartın, Karaman, Şırnak, Kırıkkale, Batman, Düzce otobüs firmaları ve otobüs bileti fiyatları için en doğru yerdesiniz. Tüm bu illerden bir diğerine giden otobüs firmaları bilgileri için ise yukarıdaki arama motoru ile dilediğiniz seferi bulabilirsiniz.

Otobüs Firmaları Listesi

 

bootsnipp

Galip Öztürk tarafından doksanlı yıllarda kurulmuş ve Avrupa coğrafyasındaki en büyük karayolu şirketi olmasını beş yıl gibi kısa bir sürede sağlamıştır. Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk üstelik 2005 senesinde Türkiye Otobüsçüler Federasyonu’nun ilk temellerini atmış ve kurucu başkan olarak ilklerin altına imza atmaya devam etmiştir.

bootsnipp

İstanbul’un iki ilçesi (Pendik – Kadıköy) arasında başladığı yolcu taşımacılığı serüvenine uzun yollarda tüm Türkiye çapında devam etmektedir. Otobüsle yolcu taşıma işinde Türkiye’de telefondan hizmet verme, internet sitesinden bilet satışı ve rezervasyonu, 2 katlı duble araçlar, şehir içi servis olanakları, kendine özel otobüs durakları ve tesisleri, 7/24 sefer faaliyeti gibi hizmetleri yolcular ilk defa Varan Turizm otobüs firmasında görmüştür. 2012 senesinde Ulusoy Turizm ile kardeş oldular ve aynı holdingin birer parçası  neferi geldiler, dikkat ederseniz servis araçlarında Varan-Ulusoy yazmaktadır. Varan Turizm telefon numarası: 444 8 999’dur.

bootsnipp

Gerçek sahibi Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy tüm hayatını ve  diğer tüm jenerasyonlara örnek olacak şekilde çalışarak Karadeniz halkının müteşebbis ve yaratıcı kimliğini ön plana çıkarmıştır, şirketin temelleri evvela 2 nokta arasında gidip gelen bir sal ile atıldı. İlk başlarda az da olsa insan ve mal götürüp getiren ilkel sal, uzun uğraşların ve senelerin birikimi sonucunda Ulusoy Holding’e dönüştü. Ulusoy Turizm telefon numarası: 444 1 888 ‘dir.

bootsnipp

Bu otobüs firması İzmit ve yöresinde yolcu taşımacılığı konusunda bilinirliğini çok uzun yıllardır çalışmasından dolayı oldukça arttırmıştır. Gebze, Bolu, Eskişehir, Ankara, Bilecik, İstanbul gibi yerleşim yerlerine saat başı seferler düzenlerler.Özellikle hac turizmi zamanında tüm otobüsleriyle sektöre desteklerini esirgemezler. Efe Tur çağrı merkezi: 0 850 600 00 10’nolu telefonun ucundadır.

bootsnipp

Mersin’in otobüs firması Akdeniz Bölgesi ağırlıklı olarak Adana, Antalya gibi şehirlere otobüs seferleri düzenler. Dondurma ikramları ile Mersin gibi Akdeniz kentlerinin bunaltıcı nemini ve sıcağını biraz olsun kıran bölgesinde ve çevresinde bir lider kuruluştur. Mersin Vif telefon numarası: 0324 327 22 77

bootsnipp

Bu otobüs firmasından daha nitelikli bir hizmet almak adına online otobüs biletlerinizi www.tikobilet.com’den alabilirsiniz. Böylelikle seyahat planlamaları içinde olan insanlarımızın, yolculuk esnasına değin satış ofislerine adım atmadan web ara yüzümüz aracılığı ile biletlerini satın alma şansına sahip olursunuz. İnci Turizm telefon numarası: 444 44 38

bootsnipp

Kayseri merkezli ilk otobüs firmalarının başını çeker. Ağırlıklı olarak İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesinde seferleri vardır. Niğde Çorum Sivas Ankara Adana en sık sefer düzenledikleri güzergahlardır. Kent Turizm telefon numarası: 0352 332 33 00 – 444 00 38.

bootsnipp

Süha Turizm bir diğer Kayseri kaynaklı şirkettir , diğerlerinden ayrılan özelliği hava taşımacılığı ve tren yolculuğunun daha fazla rağbet gördüğü günlerde büyüme yönünde adımlar atarak yeni Mercedes araçlarla yolları daha fazla aşındırmaya başlamışlardır. 0850 250 38 38 Süha Turizm telefon numarasıdır.

bootsnipp

Bilhassa Ege Bölgesindeki illerde faaliyetlerini sürdüren Anadolu Turizm otobüs firması en çok İzmir Balıkesir Çanakkale Manisa Denizli gibi illere otobüs seferleri düzenler.Yapılan anketlerde bölgenin en iyi bilinen ve en konforlu şirketi olarak belirlenmiştir.Anadolu Turizm çağrı merkezi: 444 01 64’dür.

bootsnipp

 Güzel Anadolu’muzun şehirlerarası otobüs şirketleri içine seksenli senelerin başında adım atan genel itibariyle Türkiye’mizin güney ve batı şehirlerinde faaliyet gösteren bir otobüs firmasıdır. Tüm teknolojik gelişmelere ayak uydurarak dünyaya da ayak uydurmuş şirket , otobüslerinin teknolojik olanakları çok gelişmiş olmasından dolayı Antalya – İzmir – Muğla gibi turistik illerde çok rağbet görmektedir.444 0 227 numaralı telefondan Jet Turizm‘e ulaşabilirsiniz.

bootsnipp

Pamukkale Turizm firması altmışlı yılların ilk yarısında Sadık Bababalım’ın özverili çalışmaları akabinde Denizli şehrimizde  temelleri atılıp tüm Türkiye’de satış ofisleriyle yaygın hale gelmiş otobüs şirketimizdir. Yetmişli yılların ilk yarısında Pamukkale Turizm‘in yönetim ekibi faaliyetlerini İzmir’den yönetmeye karar vermiştir. Ülkemizde şehir içi servis hizmetini başlatan ve İnternet’ten rezervasyon yapma imkanı sağlayan ilk şirkettir.Telefon numarası 0850 333 35 35 olduğunu hatırlatmakta fayda var.

bootsnipp

Has Turizm Hatay’ın en köklü şirketlerindendir ve rekabeti çok severler ; öyleki zamanında diğer Hatay seyahat şirketlerinin fiyat indirmesi nerticesinde mevzuyu inada bindirip diğer tüm rakiplerini altüst etmiştir.Olay şudur : Hatay‘da yer alan diğer otobüs firması has turizm ile rekabet için İstanbul seferlerinde son derece yüksek oranlı indirim uyguladılar.Akabinde Has Tur rakiplerine bu kampanyadan caymalarını ister ne var ki fikirler değişmez ve ücretler aynı indirimli oranlarıyla devam eder.
İlerleyen günlerde Has turizm dört hafta müddetince para talep etmeden İstanbul otobüs seferlerini gerçekleştirir.

bootsnipp

Telefon numarası 444 44 01 olan şirkettir. Adını taşıdığı şehirde hatırı sayılır bir yeri olan tüm teknolojik imkanlara sahip araçlarıyla yolcularına kalite noktasında en üst seviyede hizmet veren yılların getirdiği tecrübe Lider Adana otobüs şirketi, ülkemizin sayılı firmaları arasına girmeyi başarmıştır. Adana şehrinden Türkiye’nin pek çok kentine ilçesine nahiyesine otobüs seferlerini en güvenilir biçimde yapılmaktadır. Son model ve farklı marka otobüslerle yolcularına misafirperverliği ile ağırlayan şirketin tüm personeli özel bir eğitime tabi tutulmuştur. Her bir koltuktaki  kişiye televizyon izletebilme bakış açısıyla  üretilen koltuk arkalarındaki  televizyon üniteleriyle insanlar istedikleri televizyon kanalını seyredebilirler.

bootsnipp

444 34 01 telefon numarasıyla hizmet vermektedir.Yolcularının tümünü arzu ve talepleri ışığında otobüs seferleri boyunca mümkün olan en güvenli biçimde gideceği yere götürmektedir. Hemde full + full otobüsleriyle olabilecek en iyi hizmeti  bir yolculukta belkide sadece Yeni Adana otobüs firmasından bulabilirsiniz.

bootsnipp

Dadaş Turizm otobüs firmasına 444 25 00 numaralı telefon ile ulaşabilirsiniz.Dadaş Turizm Erzurum kentinin en eski kurumları arasındadır.Yıllar soğuk buzlu ve karlı Doğu Anadolu yollarında meşakkatli bir görev üstlenerek bölge insanını çevre illere ve İstanbul Ankara İzmir gibi Erzurumluların yoğun olarak göçtüğü şehirlere taşımıştır. Erzurum Erzincan Elazığ Malatya gibi Doğu illerinin yükünü çekerken Esadaş Turizm gibi ezeli rakipleriyle de rekabet halindedir.

bootsnipp

Devran Turizm ellili yılların sonlarında Ahmet Y. Alkan’ın üstün gayretleri sonucunda Sarız Birlik adıyla ilk tabelasını asmıştır. İki bin dört senesinin başlarında Uğur Alkan’ın uzun uğraşları ile Kayseri Devran Turizm adıyla yeniden tescil olan firma   Kayseri’de önemli bir yer edinmeyi zaman içinde başarmıştır. Tüm müşterilerine en kaliteli hizmetleri vermeyi amaçlayan Devran Turizm devamlı bir biçimde ilerlemeye ve son teknoloji ile yolcularına araç içerisinde eğlenceli bir ortam hazırlıyor. Taşımacılık konusunda müşterilerinin sağlığını,canının ve malını en yüksek düzeyde korumayı kendine ilke edinmiş Devran Turizm birincil önceliğini güvenliğe ithaf ediyor.

bootsnipp

Giresun’da kurulmuş Karadeniz Bölgesinin yükünü çeken Samsun, Rize ve Ordu şehirlerinde  Ulusoy Turizm’den sonra en çok rağbet olan en eski yolcu taşıma kuruluşlarından bir tanesidir.İkramları konusunda eleştiriye zaman zaman maruz kalmaktadır sosyal medyada ve özellikle sözlük yazarları tarafından fiyat politikası açısından da sert eleştirilere zaman zaman katlanmak zorunda kalmıştır. Fındıkkale Turizm telefon numarası: 444 55 28.

bootsnipp

Tatlıses Turizm otobüs firması İbrahim Tatlıses tarafından tam olarak bin dokuz yüz doksan beş senesinde Şanlıurfa – Diyarbakır merkez alınarak kurulmuştur. O sene içerisinde Tatlıses Turizm yetkilileri on dört tane yeni araç alaral Türkiye’de büyük ses getirmiştir.İkibin beş yılında  Mercedes otobüs fabrikası ile yaptıkları uzun pazarlıklar ve görüşmeler sonucunda dokuz tane Travego araç almak suretiyle filolarını büyütme yoluna gitmişlerdir.Tatlıses Turizm telefon numarası 444 00 63. Adres : Atatürk Bulvarı Ulakoğlu Apt. Altı No : 15/B Şanlıurfa .

bootsnipp

Mermerler Turizm  telefon numarası 444 44 40 olduğunu biliyor muydunuz ?Kırşehir’in en ünlü şirketlerinden bir tanesidir.Çok köklü geçmişi müşteri memnuniyetini ön plana çıkartan bir gelenek oluşturmasını sağlamıştır. Mermerler Seyahat’in adresini merak edenler için söylemekte fayda var : Eski Tekel Yanı Mermerler Apt. Altı KIRŞEHİR/TÜRKİYE

bootsnipp

Zileli bir turizm girişimcisi olan Ali Musa Çoktan tarafından 1987 senesinin 2. yarısında kurulmakla beraber , ilk seferini seksen sekiz senesinde Ankara yönüne gerçekleştirmiştir. En fazla İç Anadolu bölgesinde seferleri olan firmanın Antalya İstanbul gibi büyük illere Didim Alanya gibi küçük ama turizm açısından büyük kasabalara seferleri de vardır. Tokat Seyahat telefon numarası: 444 11 60’dır.  Adresi de şu şekilde: Alipaşa Mah. Cumhuriyet Meydanı Cad. Latifoğlu İşh. 2 nci Sokak Merkez-Tokat-Türkiye’dir.

bootsnipp

Seyahat adı üstünde Karadeniz Bölgesinin yollarını aşındıran; Hopa, Fındıklı, Arhavi,  Çayeli, Rize, Ardahan, Trabzon, Giresun, Samsun yerleşimlerinden Türkiye’nin neredeyse her noktasına otobüs seferleri olan otobüs firmasıdır. Bölge insanı ile doksanlı senelerden bu yana sıkı fıkı olmayı başarmış ve kendini tüm seyahat eden yolcularına beğendirmeyi başarmıştır Lüks Karadeniz Turizm Telefon numarası: 444 00 25 ya da 0 464 612 53 48’dir. Merkezi Rize’de olan Lüks Karadeniz Turizm’in adresi ise Belediye otogarı No 2-3-7 Pazar/Rize’dir.

bootsnipp

Seyahat adından anlaşılacağı gibi Antalya, Mersin, Adana, Alanya gibi Akdeniz sahilinde yer alan yerleşimlerimize yolcu taşımacılığı hizmeti verir. Kurucuları Adanalı bir aileye mensuptur ve yıllardır müşterilerinden gelen olumlu tepkilerle hizmetlerini daha ileri taşıma içerisine girmişlerdir.Toplam araç sayısı yüz yirmi üçe kadar çıkmış olsa da zamanla bu sayısı azalarak doksanlı rakamlara inmiştir. Güney Akdeniz Seyahat Telefon numarası: 0850 333 07 00’dır.

bootsnipp

Bir Gaziantep firması olarak Yeni Otogar N0:2-3-4-5 Gaziantep/TÜRKİYE adresinde merkez şubesini konumlandırmıştır.Yolcu taşıma işinin yanında kargo taşıma işini de yapmaktadırlar. Seç Turizm telefon numarası: 0(342) 328 94 94 ve 1972 yılında kurulduğunu söylemekte fayda görüyorum . Kültürel alanda da ön plana çıkan faaliyetleri arasında Seç Dergisi 1.sırayı almaktadır.

bootsnipp

Şirketin gerçek adı Lüks Villa Seyahat Limited Şirketidir. Mersin Villa Turizm adresi Gazi Mustafa Kemal Bul. 106. Cad. Şehirlerarası Otobüs Terminali No:7  Mersin/TÜRKİYE. Mersin Villa telefon numarası: 444 50 33 ülkemizin her yerinden ulaşılabilir. Mersin’de yer alan genel merkez ile 90 324 238 26 96 numaralı telefon ile irtibat kurabilirsiniz. Villa kart ile hem otobüs biletinizi ücretsiz alabilir hemde konaklama tesislerinde indirimli hizmet alabilirsiniz.

bootsnipp

Kahta Petrol ismiyle 1998 senesinin mayıs ayında faaliyete geçen şirket Güney Doğu Anadolu’da oldukça tutulmaktadır. Kahta Petrol  android ve iphone uygulamaları ile dikkat çekmektedir.Kahta Petrol telefon numarası 725 72 39 – 725 51 09 merkez ofisidir.Adıyaman şehirlerarası telefon kodu 0416 olduğunu bilmenizde fayda var.İstanbul Esenler otogarında 0212 658 34 02 – 658 27 64 numaralı telefonla hizmet veriyorlar ve 16.perondan çıkış yapıyorlar.

bootsnipp

Bu otobüs firmasının otobüs biletleri taksit imkanı ile www.tikobilet.com adresinden temin edilebilir. Star Diyarbakır telefon numarası: 444 21 21 olduğu için sanırım akılda tutmakta kolay olacaktır. Star Diyarbakır satış ofisleri ülkemizin yetmiş beş iline yüzlerce küçük büyük kasaba ve nahiyesine açılmış durumdadır.Bu ağı kurmakta ki amaç şirketi bölgenin en büyükleri arasına sokmaktır.

bootsnipp

Seyahat, Kıbrıs Cd No:37b adresinde genel merkeziyle hizmetlerine bilhassa Batman, Elazığ, Şanlıurfa, Gaziantep şehirlerinde devam etmektedir. Özlem Diyarbakır telefon numarası: 444 44 21’dir. Call center vasıtasıyla online rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Saat başı İstanbul Ankara seferleriyle tüm Diyarbakır halkına sunduğu kolaylıkların karışılığını müşteri memnuniyeti olarak alan şirkettir.

bootsnipp

Yeşil Artvin Ekspres telefon numarası 0 466 212 61 61. Yetmiş yılların ilk yarısında Erzurum otobüs seferleri ile çalışma hayatına atılan genç bir müteşebbis sayın Yıldırım , doksanlı yılların sonlarına doğru on üç araçla Yeşil Artvin Ekspres otobüs firmasını kurmuştur , öte yandan araç sayısı şu anda elli civarı kadardır ve yerinde saymamayı ilke edinen Yıldırım büyüme hedefiyle  araçlarına her yıl yenilerini katarak ve personeline bölgeye özel hizmet sunması için özel eğitim vermektedir.

bootsnipp

Yeni Diyarbakır Seyahat 444 21 06 telefonundan her türlü şikayet öneri ve rezervasyon istekleriniz için hazırda beklemektedir. Adresi şöyledir : Şehirlerarası Otobüs Terminali Siverek Yolu Numara:11 Diyarbakır. 2000 yılında faaliyetlerine Diyarbakır – Ağrı – Iğdır hattında başlayan Star Diyarbakır, en son 2012 yılında bölgenin en iyi otobüs firması ödülünü kazanmıştır.

bootsnipp

Balıkesir Uludağ Turizm telefon numarası 444 22 22’dir. Balıkesirli bir ailenin neferi olan Fehmi Şengörenoğlu 1973 senesinde Uludağ Turizm Otobüs İşletmesi’ni bölge halkının hizmetine sunarak kaliteli yolculuklar sunma anlayışıyla zamanın en modern araçlarıyla işe koyuldu. 1975 senesinde o gününü şartlarına bakıldığında en lüks otobüsler olan MERCEDES O302 model araçlarla yolları aşındırmaya başlamıştır.

bootsnipp

Adıyaman Ünal Turizm telefon numarası 0416 216 11 12’dır. Aşağı yukarı elli senedir, inovatif aplikasyonlarıyla sektörde lider olma sıfatını bırakmayan Adıyaman Ünal firması ilkeleriyle ve prensipleriyle de ulaşım standartlarında bir kriter olmaya devam etmektedir. İstisnasız bir biçimde verdiği söz ve bulunduğu taahhütleri sahiplenişi, geliştirici yapısı ve çağdaş bakış açısıyla olduğu kadar; problemlerin, her gereken ortamda, kanun ve yasalara saygılı tavrını sürdürerek hatırlatmasını bilen bir kanaat önderi olarak kara yolu taşımacılığında gelişimin devam etmesi ve standartlarının bir üst seviyeye çıkmasını temin eden kararların alınmasında günümüzde de söz sahibidir.

bootsnipp

Has Diyarbakır Turizm 444 11 21 numarası ile insanların aklında yer etmiştir. Has Diyarbakır Seyahat son derece deneyimli kaptan şöförleri ve konusunda eğitim almış teknik çalışanlarıyla yolcularına en kalite araçları sunarak onları rahat ettirme çabası içindedir. Diyarbakır’ın en güven verici ulaşım şirket ile konforlu bir yolculuğa çıkmanın tadına sizde varabilirsiniz.

bootsnipp

Star Batman Seyahat 444 72 72 ile müşterilerinin rezervasyon isteklerini karşılamaktadır.Üstelik İnternet sitesinde İngilizce dil desteği de mevcuttur.Adresini merak edenler Ahmet Necdet Sezer Bulvarı Yeni Otogar No:3    Batman / TÜRKİYE olduğunu bilsinler.Batman ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde uydu yayını, play station gibi ilklerin altın imzası olan girişimci gruptur.Özellikle Batman Diyarbakır otobüs seferleri ile bölge halkına uygun fiyatlarla ve kaliteli bir hizmet vermektedir.

bootsnipp

Öz Diyarbakır Turizm telefon numarası 444 21 00’dir. 1981 senesinde Diyarbakır kentiyle özdeşleşen yegane şirket özeliğine sahip olan Öz Diyarbakır Seyahat, kurucuları olan Ahmet ARIKBOĞA ve Mehmet SEYHAN seksenli yıllardan beri yumruğunu masaya vuran bir firma olarak on beş tane 0302 Mercedes Benz vasıtayla ilk seferlere başladılar. Seksenli senelerin karayolu ve seyahat imkanlarının inadına Özdiyarbakır Turizm bir sene zarfında araç filosunu doksan bire tırmandırmıştır.

bootsnipp

Huzur Turizm Sivas merkezli çalışan, paradan ziyade güven üzerine kurulu Türkiye’nin az sayıdaki otobüs firmaları arasındadır. Toplam çalışan sayısı kaptanlar, host ve hosteslerle 258’i bulmuştur. Kurumdaki araç sayısı on yedi adet olmakla beraber bu sene sipariş verdikleri 3 yeni araçta hizmete alınarak Ankara seferlerine başlayacaktır.