KURULUŞ TARİHİ
1973
KURUCU
Fehmi Şengörenoğlu
GENEL MERKEZ
Balıkesir
TELEFON
444 22 22
Balıkesir Uludağ Seferleri
Otobüs Özellikleri
Firma Hakkında

Balıkesir Uludağ Turizm

1973’den bu güne 40 yıldır yaptığı değişikli ve getirdiği yenilikçi düşünceyle Türkiye’de bir öncü olan Balıkesir Uludağ turizm her daim yanınızda ve hizmetinizde. Android ve İtunes marketlerinden indireceğiniz kullanışlı online uygulamadan her daim otobüs seferlerini kontrol edebileceğiniz gibi Online Bilet alımı sağlayabilir. Bilet Rezervasyon yaptırabilir. Otobüsünüzün saatini ya da rötarını görebilirsiniz. Green kartınız sayesinde en ucuz Otobüs Biletleri’nin de sahibi olabilirsiniz.

Balıkesir Uludağ Turizm Otobüs bileti

Tam 40 yıldır misafir ettiği her müşterisine dört dörtlük hizmet vermeyi bir borç bilen Balıkesir Uludağ Turizm de herhangi bir şikayetiniz yahut dileğiniz olduğunda bunu özel olarak kurulmuş ve dahi 7/24 hizmet veren insan kaynakları bölümünde sizi saygıyla dinlemeye hazır biçimde beklemektedirler. Geniş ağ filosu ile de her tür marka ve model arabanın bulunduğu vip araç kiralama bölümünden siz aracınızı seçin onlar size teslimini güvenli şekilde sağlasınlar. Travego Setra Sprinter Vip Tourismo Neoplan gibi araba markalarının da bulunduğu bu filoda siz hayal edin alanında uzman kişiler size yardımcı olsun.

450 Çalışanı ile birlikte her gün farklı yeniliklerin altına imza atan Balıkesir Uludağ Turizm şirketinin düzenlediği yaz ya da kış sezonuna göre düzenlenen seferler arasında Balıkesir Burdur Bursa Denizli Eskişehir Isparta İstanbul Anadolu İstanbul Avrupa İzmir Manisa Yalova ayrıca bu illerin tüm ilçelerine bulunmakla beraber iletişim için 444 2 222 numaralı telefonu kullanabilirsiniz.

Balıkesir Uludağ Turizm biletleri www.tikobilet.com sayfamızdan kolayca alabilirsiniz.

Uludağ

Uludağ Tatil Yeri dendiği zaman hemen akıllara ülkemizin ilk ve yakın zamana kadar tek kış spor merkezi olan bölgesi geliyor. Antik Çağ zamanlarında Mysia Olimposu diye anılırken Osmanlı zamanında Keşiş Dağı olarak takdim ediliyordu. Fakat Cumhuriyet zamanında adı Uludağ olarak değiştirildi. Zirvenin 2600 metre olduğu ve 2000 metre yükseklikte bulunan Kirazlı Yayla’da onlarca otel bulunmakta ve kış mevsiminde gerek kış sporlarına gerek kampçılığa yaz mevsiminde ise piknik ve yürüyüşe ev sahipliği yapıyor.

Uludağ adı aslında kayak ile özdeşleşmiş durumda. Kasım ve Nisan ayları arasında yoğun olarak kayak sporu için kullanılıyor. Kar kalınlığı ise neredeyse 2 metreyi buluyor. Kaymayı bilmiyorum veya kayak malzemem yok diyo korkmanıza da gerek yok. Bölgede kayak malzemesi olmayan tatilciler için bu malzemeler kiralanabiliyor ve kayak sporunu öğrenmek isteyenler için de kayak hocaları saatlik olarak kiralanabiliyor. Unutmadan söylemeliyiz ki; kış mevsiminde haftasonu ve bayram dönemlerinde otellerde yer bulabilmek çok zor. Bu nedenle günler öncesinden rezervasyon yaptırmakta fayda var. Haftasonu oda kiralama ücretlerinin haftaiçi fiyatlarından çokca yüksek olduğunu da unutmayın. Hem sömestr hem bayram tatillleri hem de yılbaşı gibi günlerde fiyatlar tavan yapıyor.

Piknik yeri olarak ise yaz mevsiminde genelde Sarıalan bölgesi rağbet görüyor. Siparişlerinizi verirken temiz ve serin havanın normal iştahınızı çok fazla arttıracağını düşünerek sipariş vermenizi öneririz. Bu bölgede 400 çadır için kamp alanı ve Orman Bakanlığı’nın özel olarak inşa ettiği 30 kamp barakası bölge insanları için oldukça iyi birer yatırım. Çobankaya’nın hemen yanıbaşında bulunan Bakacak bölgesi ise hem Bursa ovasını hem de güzel Bursa şehrini seyredebilmek için en uygun yer diyebiliriz.

SİRK GÖLLERİ

Uludağ tatil yeri sadece kış mevsiminde değil yaz mevsiminde de oldukça güzeldir. Otel fiyatları ise kış mevsimine göre cep yakmazlar. Ancak sıcaktan hoşlanmıyorsanız ve yazın ben orada ne yapacağım diyorsanız merak etmeyin. Doğa sizi de düşünmüş durumda! Uludağ’daki doğa yürüyüşlerinde inanılmaz derecede güzel temiz havayı içinize çekebilir ve bölgedeki lokantalarda soğuk içecekler içerek kendinizi serinletebilirsiniz. Eğer kendinize güveniniz tam ise 2500 metre yükseklikte bulunan Sirk Gölleri’ne tırmanabilirsiniz. Aynalıgöl’e, Karagöl’e, Buzlu’ya ve Kilimli’ye ulaşmak ise gerçekten çok zahmetli. Yürüyüşünüz sırasında çok fazla ağaca rastlamıyorsunuz ancak manzaraya hayran kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Kışın buzla kaplı olan Karagöl’de yüzebiliyorsunuz. Uludağ’ın zirvesi dedikleri Uludağ Tepe de burada bulunuyor. Bu bölgedeki lokantalarda yiyecekler oldukça pahalı. Bu nedenle yanınızda yiyecek ve içecek götürmenizi tavsiye ederiz. Eğer kamp yapmayı düşünmüyorsanız da günbatımından en az 3 saat önce yola çıkmalısınız.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Yorum Yazın TOPLAM PUAN: /5
Toplam Yorum Sayısı : 0
Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
İdare Eder
0.00%
()
Kötü
0.00%
()