KURULUŞ TARİHİ
1952
KURUCU
Mehmet Selim Kara
GENEL MERKEZ
Hatay
TELEFON
0 326 444 06 31
Has Turizm A.Ş. Seferleri
Otobüs Özellikleri
İnternet
Koltuk Ekranı (Uydu)
TV (Genel)
Kulaklık
Müzik Yayını (Koltuk)
Koltuk Ekranı (10 inç)
USB Giriş
Rahat Koltuk
Müzik Yayını (Genel)
Cep Telefonu (Serbest)
Koltuk Ekranı (MIT)
Namaz Vakitlerinde Durur
Okuma Lambası
Radyo (Kişisel)
220 Volt Priz
Koltuk Ekranı (13 inç)
WC
Kahvaltı
Firma Hakkında

Has Turizm

Has Turizm otobüs bileti almak isteyenler tikobilet.com sitesinde arama sorgulama yapabilir.

Ellili senelerde kamyondan bozma bir araçla Hatay Adana otobüs seferleri ile ulaşım sektörüne merhaba diyen Has Turizm daha sonra Antakya Mersin güzergahında insanları sevdiklerine kavuşturmaya devam etti. Atmışlı yıllların ikinci yarısında Otomarsan’ın otobüs üretimine girişmesiyle uluslar arası çalışmaya karar veren  Has Turizm, Lübnan’dan sonra yeni pazar arayışlarını yetmişli yıllarda  Sudi Arabistan’da taşımacılık yapma kararını verdiler. Firma  yetmişli yıllarda Arap yarım adasında Has Turizm adıyla uluslararası otobüs taşımacılığına adım attı. Hac organizasyonunda Türk hacılarından başka Suriyeli hacıları da Suudi Arabistan’a götürmeye başlayan Has Turizm yetmişli yılların sonunda Saptco’nun (Suudi Halk Taşıma Şirketi) hayata geçirilmesiyle yeni bir açılım gerçekleştirerek , Suudi şirket ile ortak çalışmaya başladı ve  seksenli yılların başında da hacı taşımacılığı yapmaya başladı.

Has Turizm Antakya

Yetmişli yıllarda , Has Turizm dünyada bir ilkin altına imza atarak Suriye’den, dönemin Komünist devletlerinden Romanya’ya, İstanbul bağlantılı otobüs seferlerine başladı.Has Turizm, Ortadoğu taşımacılık tarihinde bir ilki daha yaşayarak seksenli yılların ortasında Riyad, Akabe ,Dammanve Cidde ütünden Mısır seferlerine start verdi. Has Turizm seksenli yılların ortasından itibaren  Türkiye’deki Hac Organizasyonlarında da görev almaya başladı. Has turizm her sene kendi otobüsleri  Türkiye’nin bütün yerleşimlerinden Hac için kiraladığı otobüslerle de kutsal topraklarda sorumluluğu yüksek bir görev almaktadır. Kimi senelerde  üç bine varan otobüs ve altı bine yakın  şoför sayısıyla Has Turizm günümüze kadar milyonlarca dünya hacısının kutsal topraklara taşınmasını büyük bir sorumlulukla gerçekleştirmiştir.Seksenli yıllarında ikinci yarısında Irak bandralı askeri okul gemisi,İbn Khaldon’un çalışanlarını ve öğrencilerini İskenderun’dan Basra ‘ya götürmeyi başararak ne denli güvenilir otobüs şirketi olduğunu uluslar arası dünya kamuoyuna kanıtladı. Dünyadaki tarihi değişimler esnasında (Komünist Rusya’da ki siyasi çalkantılar, Batı  ve Doğu Almanya’nın birleşmesi) Türk şirketleri bu memleketlerde büyük yatırımlar aldığında Türk çalışanlar  Has Turizm ile  taşındı.

Çevresindeki finansal ve politik durumu devamlı gözlemleyen Has, doksanlı yılların başında körfez savaşında beş milyon Yemen vatandaşının Arabistan’dan Yemen’e götürülmesi işlerinde önemli bir pay kaptı. Bu zamanlarda çok büyük yer değişimlerinin gerçekleşmesinde pay sahibi olan Has Turizm, Tekfen, Baytur,Gama, Alarko,Tekser, Garanti Koza, ENKA,Çukurova, Mir İnşaat gibi ünlü firmaların işçilerinin çalıştıkları ülkelerde de taşıma işlerini yaptı. Günümüzde Has Turizm  ülkemizden farklı olarak güneyde Yemen’den, kuzeyde Sibirya’ya kadar giden büyük bir alanda hizmet yarışına devam etmektedir.

En ucuz Has Turizm Otobüs Biletleri www.tikobilet.com sayfamızda bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar

Kayseri otogar yazıhane çalışanlarınız çok kaba, tutarsız ve işlerini yapmaktan aciz insanlar. Seferleriniz genel olarak gecikmekle birlikte yeterli ilgiyi göstermiyor.

01.12.2018
  • Sercan Aloğlu

Merhabalar şu anda 1 numaralı koltukta Aksaraydan Edirneye gidiyorum kaptanın sigara dunanından öldüm sözde yasak ama halkımız düşünülmüyor malesef konuya nasıl çözüm bulursunjz bilmiyorum ama ilgileneceğinizi düşünüyorum

03.12.2018
  • Şengün Yuldız
Yorum Yazın TOPLAM PUAN: 0.5/5
Toplam Yorum Sayısı : 2
Çok İyi
0.00%
(0)
İyi
0.00%
(0)
Orta
0.00%
(0)
İdare Eder
0.00%
(0)
Kötü
50.00%
(1)