KURULUŞ TARİHİ
2010
KURUCU
Ses Turizm
GENEL MERKEZ
Yozgat
TELEFON
0 354 217 83 83
Ses Turizm Seferleri
Otobüs Özellikleri
İnternet
Koltuk Ekranı (Uydu)
TV (Genel)
Kulaklık
Müzik Yayını (Koltuk)
Koltuk Ekranı (10 inç)
USB Giriş
Rahat Koltuk
Müzik Yayını (Genel)
Cep Telefonu (Serbest)
Koltuk Ekranı (MIT)
Namaz Vakitlerinde Durur
Okuma Lambası
Radyo (Kişisel)
220 Volt Priz
Koltuk Ekranı (13 inç)
WC
Kahvaltı
Digiturk
Lig Tv
Firma Hakkında

Ses Turizm

Ses Turizm Yozgat menşeli bir otobüs firmasıdır. Bilhassa İç Anadolu ile Karadeniz Bölgelerine yaptığı güvenilir ve nitelikli otobüs seferleri ile adını Türkiye’ye duyurmayı başarmıştır. İstanbul ve Ankara gibi anakentlere de otobüs bileti alabileceğiniz firmanın en güncel fiyat bilgileri www.tikobilet.com ile yapılan aramalardan öğrenilmesi mümkündür. Ses Turizm telefon numaraları ile ilçe bazında ya da daha küçük yerleşimler bazında da bilgi edinmeniz mümkündür.

Yozgat Ankara’ya yakın bir büyükşehir olmasından dolayı Yozgatlıların birçoğu Ankara’ya göçmüştür ya da bir ayağı Ankara ve çevre ilçelerindedir. Yozgat Ankara otobüs bileti almadan önce belki de kısaca bu il hakkında bilgi edinmek istersiniz.

Gezilecek Yerler

Haymana’nın Oyaca Kasabası yakınlarında bulunan, orta büyüklükteki höyüklerden oluşan Külhöyük ve Atatürk’ün Sakarya Savaşı sırasında idare etmiş olduğu 10 Kasım 1968 tarihinden itibaren müze olarak kullanılan çiftlik evi Alagöz Karargâh Müzesi Ankara’da gezilmesi gereken yerler arasında sırasını almalıdır. Eğer sizde tarihteki bir çok devlete başkentlik yapmış Ankara’yı, Mustafa Kemalin yatmakta olduğu Anıtkabir’i, tarih kokan müzelerini gezmek istiyorsanız, sitemizden online otobüs bileti alabilirsiniz.

Yozgat ilini tanıyalım

Milattan sonra 400 lü senelerde Roma Devleti 2 parçaya ayrılınca Anadolu, Doğu Roma yani Bizans’ın hakimiyetine girmiştir. Zaman zaman Sasani’ler Yozgat dolaylarına saldırılar düzenlemesine rağmen hakimiyet kuramamışlardır.
Timur’un Anadolu topraklarından dışarı çıkmasıyla kargaşa başlamış ve bin dört yüzlü yılların başında Çelebi Mehmet’in yaptığı bir seferle Osmanlı Devleti topraklarını genişletmiştir. Padişah Yavuz zamanında Yozgat ve etrafında Celal adında bir Türkmen tarafından çıkarılan ve Celali İsyanları şeklinde akıllara kazınmış kalkışma da zamanla bastırılmıştır. 1526 senesinde Kanuni zamanlarında bölgede bazı nüfus mübadeleleri yapılmış, Halep Türkmenlerinden Bozulus aşiretine bağlı Mamalu Türkmen oymakları alanı yurt bilmişlerdir.

Son Yapılan Yorumlar

Kulaklık yok servis için ışık yaktım 1 saat gelen yok daha ses mi bence asla

11.10.2018
  • Ali Soygazi
Yorum Yazın TOPLAM PUAN: 1/5
Toplam Yorum Sayısı : 1
Çok İyi
0.00%
(0)
İyi
0.00%
(0)
Orta
0.00%
(0)
İdare Eder
0.00%
(0)
Kötü
100.00%
(1)