ŞEHİR
Adana
KUEULUŞ TARİHİ
1993
ADRES
Fevzipaşa Mahallesi, Turhan Cemal Beriker Blv., 01190 Seyhan/Adana
MERKEZE UZAKLIK:6 km
TELEFON
(0322) 428 20 47
Adana Merkez Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri
Adana Merkez Otogarı Varışlı Otobüs Seferleri
Adana Merkez Otogarı Otobüs Firmaları
Adana Merkez Otogarı Hakkında Bilgi

Adana Otogarı

Adana otobüs bileti almak istiyorsanız www.tikobilet.com sitemizde arama yaparak Adana’ya giden otobüs firmaları arasından seçim yapabilirsiniz.

Adana otogarı nerededir?

Adana otogarı adresi: 48081. sokak (49. sk.) D400 Otoyolu kesişimdedir.

Türkiye’nin en kalabalık illeri arasında yer alan Adana hem sanayi hem turizm hem de tarım konusunda ön plana çıkan artıları ile dikkat çekmektedir. Çukurova bölgesi uzun süredir bölgenin en verimli topraklarını oluşturduğu için Adana’ya gösterilen ilgi görülmeye değerdir. Bunun yanı sıra Adana farklı iklimi ve kaliteli ürün seçenekleri ile de dikkatleri üzerinde toplayan bir ildir.

2 milyonun üzerinde nüfusu bulunan il merkezinde Misis Antik kenti başta olmak üzere oldukça önemli turizm değerleri yer almaktadır. Bu değerlerin de dışında Adana Merkezin ulaşım konusunda da oldukça büyük bir önemi bulunur.

Özellikle Çukurova Üniversite’sinin kurulmasıyla birlikte il merkezi hızlı bir şekilde gelişmiş ve il merkezinin nüfusu 2.150.000 in üzerine çıkmıştır. Yakın bir gelecekte Türkiye’nin 6. Büyük il merkezi olan Adana daha da büyüyeceğe benzemektedir.

Adana’ya Nasıl Gidilir

Adana ulaşım konusunda ülkemizin en cömert illeri arasında yer almaktadır. Adana merkezde doğrudan araç bulunabildiği gibi kendi kurmuş olduğu firmaları yardımıyla da Türkiye’nin pek çok şehrinden Adana iline doğrudan araç bulmak mümkün olabilir. Bölgenin merkezinde ki illerden bir tanesini oluşturduğu için ve devamlı göç aldığı için bu durum ciddi bir artı olarak ön plana çıkmaktadır.

Adana il merkezine ulaşımın sağlanması konusunda hava yolu ve demir yolunu da kullanabilirsiniz. İl de bir adet hava alanı bir adette tren garı bulunmaktadır. Düzenli olarak tren seferleri yapılır.

Haritada Adana Merkez Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Adana Merkez Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()