ŞEHİR
Adıyaman
KUEULUŞ TARİHİ
2017
ADRES
Sıratut Mh., Adıyaman Diyarbakır Yolu, 02100 Ziyaretpayamlı Köyü Merkez/Adıyaman
MERKEZE UZAKLIK:4,2 km
TELEFON
(0416) 216 56 20
Adıyaman Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri
Adıyaman Otogarı Otobüs Firmaları
Adıyaman Otogarı Hakkında Bilgi

Adıyaman Otogarı

Kent, Kommagene krallığına ait pek çok antik kalıntı ve Nemrut Dağı milli parkı bu şehrin sınırları içerisinde yer almaktadır. 280.000 in üzerinde nüfusu ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen şehirleri arasında yer almaktadır. Adıyaman otobüs bileti almak için otogara gitmeniz gerekmez, otobüs biletlerinizi www.tikobilet.com sitesinden de satın alabilirsiniz.

Adıyaman otogarı nerededir?

Adıyaman otogarı adresi: Sıratut mahallesi Atatürk Bulvarı 413.sokak posta kodu: 021000 Adıyaman/Türkiye

Adıyaman’a Nasıl Gidilir

Türkiye’nin bu son derece önemli iline bütün ulaşım kanalları ile hizmet verilmektedir. Karayolları bağlantısı Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep ve Malatya üzerinden sağlanırken farklı illerden Adıyaman’a gelmek için bu güzergahlardan dilediğiniz bir tanesini tercih edebilirsiniz. Tam olarak faaliyet gösteren bir adet şehirlerarası otobüs terminali de bulunmaktadır.

Tren yolu ile de bu şehre gelebilirsiniz. Bunun için Elazığ – Adana tren seferleri esnasında Adıyaman’a bağlı Gölbaşı ilçesinde inmeniz gerekmektedir. Gölbaşı ilçesinin Adıyaman merkeze uzaklığı ise 63 kmdir.

Hava yolu da şehrin gelişen olanakları arasında sadece bir tanesidir. Şimdilik Ankara ve İstanbul’dan uçaklar kalkarken yakın bir gelecekte daha fazla uçak seferinin yapılması da gündemdedir.

Kommagene imparatorluğunun kalıntılarının yer aldığı Adıyaman gezilip görülmesi gereken son derece önemli bir turizm merkezidir. Aynı zamanda Nemrut dağı milli parkı ile de her yıl on binlerce turiste kapısını açan yapısı ile dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Sizler de bu merkeze kolaylıkla ulaşabilir ve tatilinizi güzel bir şekilde geçirebilirsiniz.

Adıyaman otogar www.tikobilet.com

Adıyaman Otogar www.tikobilet.com

Adıyaman’da Nerde Kalınır

İl merkezi ve ilçeleri turizm olanakları bakımından oldukça gelişmiştir. Sizler de konaklama seçeneklerinden yararlanmak adına bu ilde kolaylıkla konaklayıp gezme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Grand Nemrut Otel güzel bir seçim olabilir, bu otele ek olarak Han Pansiyon’da ucuza kalabilirsiniz.

Haritada Adıyaman Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Adıyaman Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()