ŞEHİR
Afyon
KUEULUŞ TARİHİ
2008
ADRES
Ertuğrul Gazi Mah. Güvenevler Merkez / Afyonkarahisar
MERKEZE UZAKLIK:3 km
TELEFON
(0272) 229 9010
Afyon Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri
Afyon Otogarı Otobüs Firmaları
Afyon Otogarı Hakkında Bilgi

Afyon Otogarı

Eğer sizin de Afyonkarahisar’a yolunuz düşerse birbirinden güzel kaymak ve tatlı seçeneklerini yemeden kesinlikle gelmemenizi tavsiye ediyoruz. Pek çok artısı ile ön plana çıkan bu şehir farklı güzellikleri ile de dikkatleri üzerinde toplamaktadır.

Afyon otobüs bileti almak için otogara gitmeniz gerekmez, otobüs biletlerinizi www.tikobilet.com sitesinden de satın alabilirsiniz.

Afyon otogarı nerededir?

Afyon otogarı adresi: Posta kodu : 03040, İnönü caddesi – D-300 Karayolu – Güvenevler

Türkiye’nin önemli mermer ve gıda şehridir. Özellikle büyük şehirlere yakınlığı ve büyükşehirler arası kavşak rolü üstlendiği için ulaşım konusunda sıkıntı çekilmeyen iller arasında ilk sıralarda yer alır. Eski ismi Afyon’dur. Daha sonra ise Afyonkarahisar ismini almıştır.

Ekonomisi büyük oranda mermer tesislerine dayanmaktadır. Oldukça zengin mermer yataklarına sahip olan şehirde, aynı zamanda gıda sektörü de önemli atılımlar yapmaktadır. Afyon, sucuğu, kaymağı ve mermeri ile meşhur bir ildir. Sanayileşme durumu ise daha zayıftır. Ne yazık ki geçen zaman içerisinde ihtiyacı olan yatırımı alamadığı da bilinmektedir. Afyonkarahisar Üniversitesi kapsamında 3 yerleşke bulunur ve eğitim buralarda devam etmektedir. Nüfusu ise son nüfus sayımı  baz alınarak 268.000 in üzerindedir.

Afyonkarahisar’a Nasıl Gidilir

Türkiye’nin ulaşım konusunda en az sıkıntı çekilen illerinin başında yer almaktadır. Bir köprü konumunda yer aldığını Afyonkarahisar sınırları içerisinde yer alan dinlenme tesislerinden bile anlamak mümkündür. Aynı zamanda il sınırları içerisinde Türkiye’nin en büyük havalimanını da barındırmaktadır. Bu havalimanı NATO kapsamında en büyük ikinci havalimanı olmasına karşın daha çok askeri amaçlarla kullanılmaktadır. Şehrin yeni bir havalimanı ihtiyacı bulunmasına karşın gerek tren yolu gerekse kara yolunun çoğu anlamda ihtiyacı karşıladığı düşünülürse, şimdilik ön plana çıkmadığı söylenebilir.

 

Haritada Afyon Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Afyon Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()