ŞEHİR
Ağrı
KUEULUŞ TARİHİ
2013
ADRES
Abide Mah., 04100 Merkez / Ağrı
MERKEZE UZAKLIK:15 km
TELEFON
(0472) 215 1825
Ağrı Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri
Ağrı Otogarı Varışlı Otobüs Seferleri
Ağrı Otogarı Otobüs Firmaları
Ağrı Otogarı Hakkında Bilgi

Ağrı Otogarı

İle ulaşım imkanları oldukça gelişmiştir.Fakat kış mevsiminde kar sınırının yüksek olduğu göz önünde bulundurulursa bu ile ulaşımın bazı sıkıntıları ortaya çıkabilir. Özellikle Iğdır, Erzurum ve Van ile yollarının kesiştiği noktalarda düzenli olarak buzlanmaya karşı tuzlama yapılmaktadır. Aynı şekilde yolların ve teknolojinin genişlemesine bağlı olarak Ağrı merkez ilçe ile ulaşım sıkıntısı çekilmemesine karşın çoğunlukla ilçe ve köyleri ile sıkıntılar yaşanabilir. Türk hava yolları tarafından her gün düzenli olarak Ankara – Ağrı seferi yapan bir uçak bulunmaktadır.

Ağrı otobüs bileti almak için otogara gitmeniz gerekmez, otobüs biletlerinizi www.tikobilet.com sitesinden de satın alabilirsiniz.

Ağrı otogarı nerededir?

Ağrı otogarı adresi: Abide Mahallesi Erzurum Bulvarı / posta kutusu: 04100 / Ağrı

Eski ismi Karaköse olan il, Doğu Anadolu Bölgesinde yer alır ve 7 ilçesi bulunmaktadır. Halkın büyük bir kısmı hayvancılıkla uğraşmaktadır. Havanın çok aşırı soğuk olması yükseltinin fazla olması nedeniyle tarım yok denecek kadar azdır. Aynı şekilde hayvancılık imkanlarının da normalden daha kısıtlı bir şekilde sağlanıyor olması da dışarıya göçün olmasına neden olmuştur. Bu bakımdan Ağrı ilçeleri incelenirken sıklıkla göç sorununa değinilecektir.

Türkiye’nin en büyük dağı olan Ağrı dağına da isim vermiş ilde, dağ hakkında çok çeşitli hikayeler ve söylentiler yapılmaktadır. En başlıca ilçeleri arasında Patnos ve Eleşkirt sayılabilir. Aynı zamanda 15 Nisan Ağrı ilinin düşman işgalinden kurtuluş günü olarak kutlanmaktadır.

Şehrin son nüfus sayımı verilerine göre nüfusu 145.000 dir. Yıllara göre çok yükselen bir grafik çizmiyor olması da dikkat çeken bir diğer önemli konu başlığı olarak ön plana çıkmaktadır.

Haritada Ağrı Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Ağrı Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()