ŞEHİR
Aksaray
KUEULUŞ TARİHİ
1990
ADRES
Hacılarharmanı Mahallesi, 68100 Merkez/Aksaray, Türkiye
MERKEZE UZAKLIK:5 km
TELEFON
(0382) 213 78 00
Aksaray Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri
Aksaray Otogarı Otobüs Firmaları
Aksaray Otogarı Hakkında Bilgi

Aksaray Otogarı

Kenti Yakından Tanıyalım
Aksaray ilinin merkez ilçesidir. Kapadokya bölgesine yakınlığı ile dikkat çeken il her geçen gün daha fazla büyümektedir. Bu özelliği bir anlamda onun farklı noktalardan göç almasına da neden olmaktadır. Aksaray ili genel özellikleri ile incelendiği takdirde milattan önce 6000 li yıllara kadar uzanan bir tarih ile karşımıza çıkmaktadır.

Hatta bölgede bulunan mağaralar incelendiği zaman çok önemli bulgulara rastlanmıştır. Hatta bu mağaralarda yapılan tasvirlerin bir tanesinde Hasan Dağı’nın lav püskürttüğü bile görülmektedir. Bu bakımdan tarihi bakımdan zenginlik taşıdığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Aksaray otobüs bileti almak için otogara gitmeniz gerekmez, otobüs biletlerinizi www.tikobilet.com sitesinden de satın alabilirsiniz.

Aksaray otogarı nerededir?

Aksaray otogarı adresi: Hacılar Harmanı Mahallesi 68100 / Aksaray  /Türkiye

Aksaray otogar www.tikobilet.com

Aksaray’a Nasıl Gelinir

Aksaray’a en yakın il Nevşehir’dir. Yaklaşık 75 kmlik bir yolu bulunmaktadır. Özellikle Kapadokya bölgesine ulaşmak isteyenlerin bu yolu kullanmaları gerekir. Aynı zamanda Ankara ve Niğde’nin de yanı sıra Kırşehir ve Konya ile de komşulukları bulunmaktadır. Mersin ile bağlantı yolu üzerinde bulunması Ankara’ya yakın olması bakımından bir geçiş güzergahı olarak da düşünülebilen bu şehir her zaman için ilgi odağı olmayı başarmıştır.

Aksaray’ın Tarihi Güzellikleri

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi Aksaray Kapadokya’ya oldukça yakın bir ildir. Bu bakımdan da pek çok tarihi özelliği sınırları içerisinde barındırmaktadır. Bunlar arasında en dikkat çekici olanı ise hiç şüphesiz Ihlara Vadisi’dir. Ihlara vadisinin yanı sıra Manastır Vadisi’de gezilip görülmesi gereken adresler arasında hiç şüphesiz ilk sırada yer almaktadır. Bir tatil günü Kapadokya’yı gezip görmek isterseniz Aksaray’ı görmeden geçmemeniz gerekmektedir.

Haritada Aksaray Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Aksaray Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()