ŞEHİR
Ankara
KUEULUŞ TARİHİ
1997
ADRES
Beştepeler Mah. Mevlana Blv. Yenimahalle/ Ankara
MERKEZE UZAKLIK:6,8 km
TELEFON
(0312) 207 10 00
Ankara Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri
Ankara Otogarı Otobüs Firmaları
Ankara Otogarı Hakkında Bilgi

Ankara Otogarı

Ankara otogarının ( en bilinen adıyla bahsedersek AŞTİ ), telefon numaraları, otobüs firmaları, haritası, sefer saatleri ve bilet fiyatları bu sayfadan bir tıkla sorgulanabilir.

Ankara otogarı nerededir?

Ankara otogarı adresi: Beştepeler Mahallesı, Sakıp Sabancı Bulvarı, No:82 Söğütözü Yenimahalle

Türkiye Cumhuriyetinin başkentidir. Tavşanı ile de tüm dünyada ün yapmış bir il merkezidir. Başkent olmasından sonra nüfusunun hızlı bir şekilde arttığını söylemek mümkündür. İç Anadolu bölgesinin ortasında toprakları bulunduğu için Anadolu’da hakimiyet kurmuş pek çok uygarlığın ilk hedefi olarak ön plana çıkmayı da başarmıştır. Bunlar arasında en çok dikkat çekenler ise; Hititler, Lidyalılar, Frigyalılar, Selçuklular ve Osmanlılardır. Bu bakımdan önemini tüm tarih boyunca devam ettirmiştir.

Başkent olmasının ardından 5 milyonunun üzerinde nüfusu ile Türkiye’nin en büyük ikinci ili olmayı başarmıştır. Nüfusu hızlı bir şekilde gelişmektedir. Kedi, keçisi ve tavşanıyla meşhurdur. Aynı zamanda Beypazarı ve Kızılcahamam’da volkanik faaliyetler sonucu ortaya çıkan kaplıcaları ve içmeleri de son derece önemli değerlerinden bir tanesidir.

Ankara’ya Nasıl Gidilir

Ankara’ya ulaşım olmayan il bulunmaz. Türkiye’de yer alan bütün otobüs firmaları doğrudan Ankara iline sefer düzenlemektedir. Aynı zamanda bir adet havalimanı ve bir adette tren garı bulunur. Tren garı ile yapılan tren seferlerinde de merkez konumda olması Ankara’yı farklı bir il haline getirmek için gerekli olan tüm ayrıcalıklara sahip olmasını sağlamıştır. Ankara pek çok ilçeye ayrılmıştır. İl merkezi içerisinde ulaşım çok gelişmiştir. Aynı zamanda il, yüzölçümü olarak da büyük olduğu için Nevşehir, Karaman, Niğde, Kayseri ve Sivas dışında bütün illere komşu olduğu söylenebilir. Türkiye’nin en büyük otobüs terminaline sahip olduğu için doğrudan yolculuk yapılabilir.

Haritada Ankara Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Ankara Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()