ŞEHİR
Artvin
KUEULUŞ TARİHİ
2010
ADRES
Erzurum Caddesi No:9, 08000 Artvin Merkez/Artvin
MERKEZE UZAKLIK:6 km
TELEFON
(0466) 511 49 49
Artvin Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri
Artvin Otogarı Varışlı Otobüs Seferleri
Artvin Otogarı Otobüs Firmaları
Artvin Otogarı Hakkında Bilgi

Artvin Otogarı

Artvin otogarı nerededir?

Artvin otogarı adresi : Çarşı Mahallesi Miralay Şükrü Bey Caddesi 08000

Artvin, Çoruh nehrinin bulunduğu vadide kurulmuştur. Çoruh vadisinin sol yakasında konumlanan il merkezinin toplam nüfusu 35.000 civarındadır. İlçe Cankurtaran geçidi ile Hopa ilçesi ile bağlantısını sağlamaktadır. İl merkezinin Osmanlı zamanında ki ismi Livane’dir.

Tarihi özelliklerine göz atıldığı zaman ilçenin geçmişinin yaklaşık olarak milattan önce 3500 lü yıllara kadar dayandığı görülebilir. O dönemlere ait çeşitli eserlerin bulunması mümkündür. Tarihi yanına göz atacak olursak il merkezinin 1936 senesinde Çoruh ismiyle bir şehir olduğunu aynı şekilde 1956 senesinde Artvin ismi ile değiştirildiğini görüyoruz. 1877-78 savaşında Rus Çarlığının himayesinde kalan Artvin daha sonra 1921’de tekrardan Türk topraklarına katılmıştır.

İklimine göz attığımız zaman il merkezinin her mevsim yağış aldığını görmek mümkündür. Aynı zamanda ılıman iklim özellikleri ile de dikkatleri üzerinde toplamaktadır.

Artvin’e Ulaşım Nasıl Sağlanır

Artvin ile ulaşım çok farklı seçeneklerle sağlanabilir. Genel olarak kara yolu tercih edilmesine karşın hava ve deniz yoluyla da Artvin iline gidebilirsiniz. Artvin il merkezi ile ulaşım söz konusu olduğu zaman çok ciddi sıkıntılar yaşanmamaktadır. Aynı şekilde Artvin’in Hopa ilçesinde bir adet liman bulunmakla birlikte bu liman sıklıkla yük taşımacılığında kullanılmaktadır. Hava yoluyla Artvin iline ulaşmak isterseniz uçak ile Trabzon’a gelerek burada Artvin’e gelmeniz mümkün olabilir.

İklimi doğal güzellikleri ve turizm alt yapısı ile Artvin ayrıcalıklı bir şehir olarak ön plana çıkmaktadır.

Haritada Artvin Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Artvin Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()