ŞEHİR
Aydın
KUEULUŞ TARİHİ
2014
ADRES
Kurtuluş Mahallesi, 09020 Aydın Merkez/Aydın
MERKEZE UZAKLIK:4,5 km
TELEFON
(0256) 212 50 50
Aydın Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri
Aydın Otogarı Varışlı Otobüs Seferleri
Aydın Otogarı Otobüs Firmaları
Aydın Otogarı Hakkında Bilgi

Aydın Otogarı

Aydın terminalinin telefon numaraları, otobüs firmaları, haritası, sefer saatleri ve bilet fiyatları bu sayfadan bir tıkla sorgulanabilir.

Aydın otogarı nerededir?

Aydın otogarı adresi : İzmir Bulvarı, D550 Otoyolu, Kurtuluş Mahallesi 09020 Aydın

Türkiye’nin turizm değerli arasında yer alan bir ilidir. Aydın özellikle Ege Bölgesinin karakteristik olan pek çok özelliğini üzerinde barındıran bir il merkezidir. Nüfusu da bir milyonun üzerinde yer aldığı için gelişmesi artarak devam eder. Bu şekilde Türkiye’nin en kalabalık 20. İl merkezi olarak da dikkatleri üzerinde toplamaktadır.

Aydın dendiği zaman öncelikli olarak akıllara Didim ve Kuşadası gelmektedir. Turizm konusunda çok büyük potansiyele sahip olan bu iki ilçe Türkiye’nin turizm gelirlerine de çok ciddi katkılar sağlamaktadır. Ege bölgesinde bulunan pek çok il de olduğu gibi Adın ilinin il merkezi ve ilçelerinden de deyim yerindeyse tarih fışkırmaktadır.

Cumhuriyet dönemi açısından da son derece büyük bir önemi bulunmaktadır. İle bağlı olan pek çok ilçe Kurtuluş Savaşı esnasında kuşatma altında kalmıştır. Türkiye’de ilk demiryolu kurulan il olarak da dikkatleri üzerinde toplar. Bunun dışında Ege Bölgesinin en büyük üçüncü ilidir.

Aydın’a Nasıl Gidilir

Aydın ulaşım konusunda herhangi bir sorun bulunmayan il merkezleri arasında yer almaktadır. Özellikle turizm konusunda son derece önemli potansiyele sahip olan il merkezlerini içerisinde bulundurduğu için ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı oluşması da mümkün değildir. Özellikle yaz aylarında, İç Anadolu bölgesinden İzmir iline doğru giden araçların bir kısmı Aydın üzerinden bir kısmı da yine Aydın merkezli olmak üzere Kuşadası üzerinden gitmektedir. İl de demiryolu ulaşımı da bulunmaktadır.

Haritada Aydın Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Aydın Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()