ŞEHİR
Balıkesir
KUEULUŞ TARİHİ
2004
ADRES
Paşa Alanı Mah., Bursa Yolu 8. Km Şehirler Arası Otobüs Terminal, 10020 Karesi/Balıkesir
MERKEZE UZAKLIK:750 M
TELEFON
(0266) 246 57 51
Balıkesir Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri
Balıkesir Otogarı Otobüs Firmaları
Balıkesir Otogarı Hakkında Bilgi

Balıkesir Otogarı

Balıkesir terminalinin telefon numaraları, otobüs firmaları, haritası, sefer saatleri ve bilet fiyatları bu sayfadan bir tıkla sorgulanabilir.

Balıkesir otogarı nerededir?

Balıkesir otogarı adresi : Akıncılar Mahallesi Cumalı Caddesi 10100 Merkez Balıkesir

Hem Marmara Denizine hem de Ege Denizine sahili olan iki ilimizden bir tanesidir. Hızlı şekilde büyüyen nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık yirmi şehri arasına girmeyi başarmış böylece Türkiye’nin en kalabalık 17. Nüfusuna sahip ili olmuştur.

Bursa, Kütahya, Manisa ve İzmir illeri ile komşuluğu bulunan Balıkesir, hızlı bir şekilde büyüme göstermektedir. Sanayileşmenin yanı sıra komşusu bulunduğu büyük illerin bağlantısı konumunda olması nedeniyle de ön plana çıkar. Denizden İstanbul ile bağlantısının bulunması ve Marmara adasının da sahibi olması nedeniyle önemli illerimizden bir tanesi olarak ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

Karesi beyliğinin merkezi konumunda yer aldığı için büyük bir çoğunluğunda bu beyliğin izlerine rastlanır. Aynı şekilde nüfusun büyük bir çoğunluğunun Manav Türklerinin oluşturuyor olması da bu il merkezini ayrıcalıklı yapan diğer özellikleri arasında yer almaktadır.

Balıkesir’e Nasıl Gidilir

Türkiye’nin büyük kentleri arasında yer alan Balıkesir’e pek çok farklı il merkezinden kalkan araçlarla rahatlıkla ulaşmak mümkündür. Bunun dışında vapur seferleri ve uçak seferleri de bulunmaktadır. Aynı şekilde il merkezinden geçen ve İzmir – Ankara hattında çalışan trenlerden de faydalanabilirsiniz. Gelişmiş otobüs terminali bulunduğu için Balıkesir merkezli olarak hareket eden pek çok otobüste bulunabilir. Aynı zamanda il merkezinin ilçeleri ile de bağlantısı güçlü bir şekilde sağlanmıştır. İlçelerine küçük otobüsler kaldırılmaktadır. Bazı büyük ilçelerine ise ulaşımın sağlanması için daha ayrıcalıklı yöntemler kullanılmaktadır.

Haritada Balıkesir Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Balıkesir Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()