ŞEHİR
Bartın
KUEULUŞ TARİHİ
2002
ADRES
Tuzcular Mah. Bartın-Kozcağız Yolu üzeri Merkez/Bartın, Türkiye
MERKEZE UZAKLIK:8,5 km
TELEFON
(0507) 448 86 94
Bartın Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri
Bartın Otogarı Varışlı Otobüs Seferleri
Bartın Otogarı Otobüs Firmaları
Bartın Otogarı Hakkında Bilgi

Bartın Otogarı

Bartın terminalinin telefon numaraları, otobüs firmaları, haritası, sefer saatleri ve bilet fiyatları bu sayfadan bir tıkla sorgulanabilir.

Bartın otogarı nerededir?

Bartın otogarı adresi : Ankara Bartın otoyolu

Bartın, Batı Karadeniz Bölümünde yer alan il merkezlerimizden bir tanesidir. Eşsiz güzelliği ile ünlüdür. Zaman içerisinde kirlenmemiş yapısı ve güler yüzlü, misafirperver insanları ile tanınmaktadır. Adının nereden geldiği ile ilgili çeşitli yorumlar yapılmasına karşın bunların en yaygın olan Bartın çayından geldiğidir. Aynı zamanda Bartın çayı deniz trafiğine uygun olan tek deredir. Bu özelliği ile sıklıkla kamu personeli seçme sınavında adından bahsettirmektedir.

3 ilçesi (merkez ile birlikte 4) ile Türkiye’nin en az ilçe sayısına sahip olan il merkezleri arasında yer almaktadır. Bu özelliği ile yeni bir il olduğunu da net bir şekilde görmek mümkündür. Bartın’ın il oluşu 1991 senesine dayanmaktadır. Bartın ilinin 260’ın üzerinde köyü bulunmaktadır. Aynı zamanda plakası da 74dür.

Şehir merkezi özellikle son birkaç sene içerisinde artan nüfusu ile dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Yakın bir gelecekte yapılan yatırımlarla birlikte nüfusunun daha da artacağı bilinmektedir.

Bartın’a Nasıl Gidilir

Bartın’a ulaşım kolaydır. Karadeniz bölgesinde yer aldığı için Ankara üzerinden ulaşım sağlanabilir. Aynı zamanda Zonguldak merkez ile de arasında çok fazla mesafe bulunmamaktadır. Ankara’dan Bartın’a geçmek için yaklaşık olarak 290 km lik bir mesafe gelmek gerekmektedir. Düzenli olarak otobüs bulunmaktadır.

Aynı şekilde Bartın ile, Zonguldak arasında da çok mesafe bulunmaz. Zonguldak ile Bartın arasında ki toplam mesafe 90 km olduğu için önce bu şehre daha sonrasından da Bartın’a doğru geçiş yapmak mümkün olabilir.

Haritada Bartın Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Bartın Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()