ŞEHİR
Batman
KUEULUŞ TARİHİ
1992
ADRES
Hilal Mahallesi, Hilal Mh. Başti Otogar Pk:72060 Merkez/Batman, Türkiye
MERKEZE UZAKLIK:3,5 km
TELEFON
(0488) 214 17 49
Batman Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri
Batman Otogarı Otobüs Firmaları
Batman Otogarı Hakkında Bilgi

Batman Otogarı

Batman terminalinin telefon numaraları, otobüs firmaları, haritası, sefer saatleri ve bilet fiyatları bu sayfadan bir tıkla sorgulanabilir.

Batman otogarı nerededir?

Batman otogarı adresi : Ahmet Arif Bulvarı 1631. Sokak

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan ve giderek büyüyen alt yapısı ile ön plana çıkan bir şehirdir. 550.000 in üzerinde nüfusu ile ön plana çıkan bu şehir her geçen gün büyümesine de devam etmektedir. Aynı zamanda il merkezi göç alan özelliği ile dikkatleri üzerinde toplayarak farklı bir merkez olma yönünde hızlı adımlarla yoluna devam eder. Aynı şekilde Batman Türkiye’nin tek petrol üretimini yapan ili olduğu için bu hususta da farklı özellikleri ile ortaya çıkmaktadır. İlçenin Gercüş, Hasankeyf, Beşiri, Sason ve Kozluk isimlerinde ilçeleri yer alır. Şehrin merkez ilçesi olarak anılan ilçe de Batman’dır.

İl merkezinde sanayi ve petrol özelliklerini de artırarak ön plana çıkar. Bu durumu ile bölgenin ayrıcalıklı il merkezleri arasında yer almaktadır. Özellikle 1990 senesinden itibaren nüfus grafiğinin hızlı bir şekilde artıyor olması da bu ili diğer il merkezlerinden ayırmaktadır. Merkezin nüfusu ise 400.000 e yakın olduğu için daha hızlı bir şekilde büyüdüğünü de söylemek mümkündür.

Aynı şekilde Batman’da Batman Üniversitesi açılarak büyümenin hızlanması da sağlanmaktadır. İnşaat sektörünün gelişmesi ile canlı ve hızlı bir şehir olarak dikkatleri üzerinde toplayan unsurları da bir arada bulundurmaktadır.

Batman’a Nasıl Gidilir

Batman’ın gelişmesiyle birlikte ulaşım imkanlarında da artış görüldüğü gözlerden kaçmamaktadır. Özellikle diğer illerden doğrudan Batman il merkezine otobüs seferleri düzenlenir. Batman il merkezinden de Ankara ve İstanbul başta olmak üzere pek çok farklı ile sefer düzenlenir.

Haritada Batman Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Batman Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()