ŞEHİR
Bayburt
KUEULUŞ TARİHİ
2008
ADRES
Şingah Mahallesi, Bayburt Otogar, 69000 Merkez/Bayburt, Türkiye
MERKEZE UZAKLIK:3 km
TELEFON
(0458) 444 02 69
Bayburt Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri
Bayburt Otogarı Otobüs Firmaları
Bayburt Otogarı Hakkında Bilgi

Bayburt Otogarı

Bayburt terminalinin telefon numaraları, otobüs firmaları, haritası, sefer saatleri ve bilet fiyatları bu sayfadan bir tıkla sorgulanabilir.

Bayburt otogarı nerededir?

Bayburt otogarı adresi : D915 Otoyolu ( Turgut Özal Bulvarı) Akşemseddin Caddesi Muteber Sokak

Tarihi özellikleri ile ön plana çıkmayı başaran ilçe bir dönem Roma İmparatorluğu sınırları içerisinde de kalmıştır. Daha sonrasında ise Roma İmparatorluğunda teşkilatlanmanın bozulmasının ardından Roma imparatorluğu iki farklı kola ayrılmasının ardından Doğu Roma sınırları içerisinde kalmıştır. Aynı zamanda Bayburt’un bir dönem için Arap Akınlarından da etkilendiği bilinir.

Bölgedeki Türk hakimiyeti ise öncelikle Saltuk ve Danişmentlerin hakimiyetinde devam etmiştir. Sonrasında Selçuklu ve en nihayetinde Osmanlı İmparatorluğu sınırları içerisinde yer almıştır. İlçe hem tarihi hem de turistik özellikleri ile ortaya çıkmıştır. Marco Polo Bayburt’a geldiği zaman şehirde oldukça zengin gümüş madenleri olduğunu belirtmiştir. Bir dönem için burada para basıldığı da bilinmektedir.

Bayburt hem yüzölçümü hem de nüfus bakımından Türkiye’nin en küçük illeri arasında sayılabilir. Erzurum ve Erzincan arasında yer alırken Gümüşhane ili ile de komşuluğu bulunmaktadır. Engebeli bir yapıya sahiptir. Bu sebepten nüfusunun çok fazla arttığını söyleyemeyiz. İlin yarısından daha büyük bir kısmının dağlardan olduğu bilinmektedir. İl 10 a yakın dağ ile çevrilmiştir.

Bayburt’a Nasıl Gidilir

Bayburt merkeze ulaşım ilçelere oranla daha kolay bir şekilde yapılmaktadır. İl merkezinin Erzurum’a uzaklığı yaklaşık olarak 128 km iken, Erzincan iline uzaklığı da, 125 kmdir. Bayburt sıcak kanlı insanları ile ziyaret edilmesi gereken güzel Anadolu il merkezleri arasında yer almaktadır. Muhakkak yolunuz Bayburt tarafına düşerse bu güzel şehri ziyaret edebilirsiniz.

Haritada Bayburt Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Bayburt Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()