ŞEHİR
Bilecik
KUEULUŞ TARİHİ
2017
ADRES
Ertuğrulgazi Mh. Atatürk Bulv. Bilecik/Merkez
MERKEZE UZAKLIK:450 M
TELEFON
(0228) 212 1088
Bilecik Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri
Bilecik Otogarı Varışlı Otobüs Seferleri
Bilecik Otogarı Otobüs Firmaları
Bilecik Otogarı Hakkında Bilgi

Bilecik Otogarı

Bilecik terminalinin telefon numaraları, otobüs firmaları, haritası, sefer saatleri ve bilet fiyatları bu sayfadan bir tıkla sorgulanabilir.

Bilecik otogarı nerededir?

Bilecik otogarı adresi : Atatürk Bulvarı, Bıçkıcı Sokak, Orman İsletme Müdürlüğü Yanı

Güney Marmara Bölümünde yer alan bir ilimizdir. Bilecik’in önemli olmasını birazda yüklendiği tarihi görevle açıklamak mümkün olabilir. Çünkü Bilecik Osmanlı İmparatorluğunun ilk olarak temelinin atıldığı yerlerden bir tanesidir Bu şehirde Şeyh Edebali türbesi bulunur ve Söğüt Şenlikleri düzenlenmektedir. Aynı şekilde tarihin her sayfasında oldukça önemli bir yere sahip olmayı başarmış il merkezi hakkında tarihi araştırmalar yapmakta mümkün olmaktadır. Bir de Kurtuluş savaşının izlerini çok net bir şekilde il merkezinde ve civarında görmekte mümkün olabilir. Türkiye’nin en eski toprakları arasında yer alan Bilecik’te Tunç Çağına ait eşyalara da sıklıkla rastlanır.

Nüfusuna göz attığımız zaman büyük bir çoğunluğunun mübadele sırasında getirilen Muhacirler, Yörükler ve Manavlar tarafından oluşturulduğu bilinmektedir. İl merkezinin nüfusu giderek artış göstermiştir. En son sayıma göz atıldığı zaman nüfusun 70.000 üzerinde olduğu bilinmektedir.

Bilecik’e Nasıl Gidilir

Bilecik il merkezine ulaşmak için farklı şehirlerden devamlı olarak araçlar kalkmaktadır. Aynı şekilde Bilecik merkezden de İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya gibi iller başta olmak üzere pek çok il merkezine doğrudan otobüs kalkar. Bilecik’in komşu olduğu illere göz atacak olursak Eskişehir, Kütahya, Bursa ve Sakarya bulunmaktadır.

Ülkemizin değişen ve gelişen şehirleri arasında yer aldığı için ayrıcalıklı bir gezi rotası olarak ön plana çıkması da söz konusu olmaktadır. Ayrıcalıklı bir şekilde bu ili gezerek farklı noktalarını keşfedebilirsiniz. Osmanlı’nın kurulduğu topraklar sizi bekliyor.

Haritada Bilecik Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Bilecik Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()